Peugeot 09 2019 suv 1140x190px
Thumb genesis gv80 autozurnal  1 Thumb genesis gv80 autozurnal  2 Thumb genesis gv80 autozurnal  3 Thumb genesis gv80 autozurnal  4 Thumb genesis gv80 autozurnal  1 Thumb content bez n zvu Thumb content genesis gv80 autozurnal 1 Thumb content genesis gv80 autozurnal 2 Thumb content genesis gv80 autozurnal 3 Thumb content genesis gv80 autozurnal 4 Thumb content genesis gv80 autozurnal 5 Thumb content genesis gv80 autozurnal 6 Thumb content genesis gv80 autozurnal 8

Luxusný Genesis GV80 odhalili vo výrobnej hale

Len pred pár dňami ste si mohli prečítať o prvom SUV značky Genesis. Majestátne SUV príde aj do Európy. Vzhľad luxusnej novinky ukazujú najnovšie "uniknuté" zábery priamo z výrobnej haly, kde GV80 postavili. Ako sa vám páči?

Genesis GV80
Podľa zdrojov blízkych značke vieme, že ich prvé SUV Genesis GV80 plánujú ponúkať aj v Európe. O technických detailoch toho veľa nevieme. Oproti minulému článku dodám, že v štandarde bude Genesis GV80 poháňať zadné kolesá, samozrejme pohon 4x4 adoptuje a pravdepodobne bude rozšírenejší. V Európe by mohol byť pohon všetkých kolies štandardom. Primárnym trhom Genesisu bude okrem domáceho kórejského trhu aj USA, kde má značka pevné zázemie a zbiera ocenenia za kvalitu a spoľahlivosť.

Genesis GV80 má byť technologickou špičkou

Oproti minulým záberom teraz poznáme vzhľad Genesisu GV80 o čosi jasnejšie. Prednej časti dominuje obrovský gril, ktorý opticky vytláča predné svetlomety až do rohov. Uvidíme, ako bude pôsobiť naživo. Z prvých záberov sa predný gril zdá možno trochu prehnaný, no dodáva Genesisu punc luxusu a majestátnosti. Karoséria bude ideovou "klasikou" na tému veľké luxusné SUV. Jej tvary podľa prvých fotiek nebudú príliš extravagantné. Vzadu zaujmú horizontálne rozdelené svetlá a jemná odtrhová hrana, ktorá mohutnému SUV dodá optickú dynamiku.

luxusne SUV genesis
Okrem vonkajšieho vzhľadu poznáme aj časti palubnej dosky a kokpitu veľkého SUV. Ten podľa prvých záberov pokračuje v trende nastolenom vonkajším dizajnom. Dominovať majú špičkové materiály spolu s kožou nappa, ozajstným drevom a hliníkom. Stredová konzola pripomína Range Rover. Mnohé časti budú obšité kvalitnou kožou. Bacuľatý dvojramenný volant pôsobí na prvý pohľad zvláštne a pre Európanov "antišportovo", no k prémiovej atmosfére GV80 sa hodí. Interiér tiež zaujme 14,5 palcovým displejom a navigáciou s rozšírenou realitou! Technológiami, infotainmentom a konektivitou má byť GV80 absolútnou špičkou.


Genesis GV80
V základe bude GV80 5 miestnym autom, v opcii dostanete 7 miestny interiér. K dispozícii bude 12 farebných kombinácii. Luxusné SUV bude jazdiť na kolesách s priemerom 19, 20 a 22 palcov. Inžinieri okrem skvelého komfortu sľubujú v rámci triedy výborné jazdné vlastnosti. Genesis GV80 nemá byť hmotnosťou prerastené veľké SUV. Plavnú plavbu krajinou zabezpečí podvozok, ktorý dokáže monitorovať podmienky na ceste v predstihu a prispôsobovať podľa toho pruženie a tlmenie nerovností. Pod kapotou by mali byť nové prepĺňané motory Smartstream s objemom 2,5 l R4 a 3,5 l V6 (benzínové) a 3,0 l R6 (naftový). Pokryjú výkonové spektrum od 280 po 380 koní.

Prečítajte si tiež:

Nová Kia Sorento na prvých záberoch. Pôjde o zmenšené Telluride?


Nový Genesis GV80 začnú vyrábať 2. decembra 2019. Oficiálne ho predstavia 28. decembra. Na domácom kórejskom trhu dostanú prví zákazníci autá začiatkom roka 2020. Podľa najnovších správ by sa  do Európy malo veľké luxusné SUV dostať koncom roka 2020, resp. začiatkom 2021. Jeho kroky budeme pozorne sledovať.

Zdroj: thekoreancarblogAutoPost