Conti france sk 1140x86
Thumb mercedes v class Thumb mercedes cla shooting brake 003 Thumb mercedes amg glc 63 coupe facelift 004 Thumb mercedes cla shooting brake 006 Thumb mercedes amg glc 63 coupe facelift 006 Thumb mercedes amg glc 63 facelift 002 Thumb mercedes amg glc 63 facelift 008

Mercedes-Benz predstaví v Ženeve 6 svetových noviniek

Na blížiacom sa prestížnom medzinárodnom autosalóne bude debutovať nová generácia CLA Shooting Brake z maďarského Kecskemétu, modernizované SUV Mercedes GLC, vylepšený van V-triedy aj z neho odvodený elektrický koncept EQV.

Atraktívne kombi-kupé Mercedes-Benz CLA Shooting Brake vyrábajú v Maďarsku od začiatku roka 2015. Tak ako CLA Coupé druhej generácie, ktorého sériová produkcia sa tam práve rozbieha, je to dizajnérsky kúsok s elegantnými kontúrami svalnatej zadnej časti ale väčším batožinovým priestorom. Má najnovšie jazdné asistenčné systémy s kooperatívnou podporou vodiča poskytujúcou najvyššiu úroveň aktívnej bezpečnosti v segmente s funkciami aké poskytuje vlajková loď S-triedy.

Po januárovej predpremiére bude mať v Ženeve svetovú výstavnú premiéru aj veľkopriestorový van V-triedy s novou fazónou, ktorý dostal nový 4-valcový turbodiesel OM 654. Verzia V 300 d (176 kW/239 k, 500 Nm, 220 km/h) s 9-stupňovou automatickou prevodovkou 9G-Tronic a novými bezpečnostnými systémami spotrebuje 6,3-5,9 l nafty na 100 km. Na výber je aj verzia V 250 d (140 kW/190 k, 400 Nm). Všetky motory V-triedy štandardne poháňajú zadné kolesá ale kombinovať ich možno aj s pohonom 4Matic.

Divízia Mercedes-Benz Vans bude prvým výrobcom prémiových áut na svete, ktorý už v blízkej budúcnosti ponúkne rýdzo elektrickú veľkopriestorovú viacúčelovú limuzínu. Jej predchodkyňou bude do sériovej výroby takmer úplne pripravený koncept EQV, ktorý bude mať svetovú premiéru tiež v Ženeve.

Debutovať tam bude aj modernizované SUV Mercedes-Benz GLC, ktoré kombinuje výborné jazdné vlastnosti na ceste aj mimo nej s priestranným, funkčným a komfortným interiérom. Vďaka širokému a športovému vzhľadu, novému konceptu ovládania, vrátane MBUX a ovládaniu gestami, inovatívnym asistenčným systémom a prepracovanej palete motorov bude GLC naďalej dôležitým hráčom svojho segmentu.

Ďalšie 2 v svetovej premiére predstavené vozidlá umožnia návštevníkom autosalóna v Ženeve nahliadnuť do budúcnosti. Formula E Showcar priblíži vstup tímu Mercedes-Benz EQ Formula do šampionátu FIA Formula E. Seriál bude ideálnou platformou na demonštráciu schopností pretekárskych elektromobilov.

Značka smart vystaví forease+ nielen ako dizajnérsky koncept ale aj ako priekopníka komplexných služieb v oblasti mobility a „ready-to“ služieb. Ide napr. o súkromné zdieľanie áut a dodávky balíkov priamo do vozidla uľahčujúce život v meste.