Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb miliardy do rozvoja vanov 2 Thumb miliardy do rozvoja vanov 4 Thumb miliardy do rozvoja vanov 3 Thumb miliardy do rozvoja vanov 1 Thumb miliardy do rozvoja vanov 5 Thumb miliardy do rozvoja vanov 6

Miliardy do rozvoja vanov

Minulý rok divízia Mercedes-Benz Vans spoločnosti Daimler zvýšila odbyt o 12 percent na 359 100 vozidiel a zlepšila svoj hospodársky výsledok (EBIT) o jednu tretinu na 1,17 miliardy eur.

„V súčasnosti máme výborné postavenie – ako doposiaľ nikdy. Teraz je ten správny okamih na investíciu do budúcnosti,“ povedal v nadväznosti na vlaňajšie výsledky Volker Mornhinweg, vedúci manažér Mercedes-Benz Vans.

Divízia špecializovaná na ľahké úžitkové vozidlá hodlá v rokoch 2017 – 2018 investovať do rozvoja viac ako dve miliardy eur. Masívne investície budú smerovať najmä do rozšírenia a modernizácie portfólia produktov (pick-up Trieda X, ďalšia generácia transportéra Sprinter) či do nových ucelených systémových služieb. Napríklad už tento rok nemecké fabriky v Düsseldorfe a Ludwigsfelde dostanú 260 miliónov eur. Celkovo 500 miliónov eur zasa pôjde pre americký závod v North Charlestone.

Ako jeden z prvých konkrétnych výsledkov strategickej iniciatívy budúcnosti adVANce spustí Mercedes-Benz Vans Mobility v polovici roku 2017 svoju ponuku nových modelov nájmu, zdieľania, lízingu a manažmentu vozidlového parku z jedného zdroja. Do roku 2020 dosiahnu investície do adVANce celkovo pol miliardy eur a divízia Mercedes-Benz Vans sa z výrobcu postupne vyvinie na dodávateľa ucelených systémových riešení.

V roku 2017 očakáva Mercedes-Benz Vans veľmi vysoký hospodársky výsledok. Náklady na modernizáciu a rozšírenie portfólia produktov však privedú divíziu výrazne do červených čísiel.