Vw golf 03 2020 1140x190 variant
Thumb 9534 tben8960 Thumb 94769 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94768 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94767 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94766 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94765 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94764 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94763 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt Thumb 94762 large mini clubman podrastol na plnohodnotny kompakt

Mini Clubman podrástol na plnohodnotný kompakt

Motory sa zmenšujú, mini autá zase rastú. Kombi verzia kultového Mini sa natiahla do všetkých strán o rozdiel triedy.

Clubman už nie je žiaden praktickejší drobček, ale plnohodnotný prémiový kompaktný kombík, stále s veľmi štýlovým dizajnom, ale predovšetkým väčším životným priestorom pre piatich pasažierov, ktorí so sebou odvezú až 360 l batožiny. Po zložení zadných operadiel vmestíte dnu 1250 litrov, čo je o vyše 300 l viac v porovnaní s 5-dverovým modelom Mini.

Dizajnéri sa vzdali perličiek ako proti sebe otvárateľné bočné dvere, zadné dve krídla namiesto klasického veka však ostali zachované. Otvárať ich môžete aj na diaľku pomocou kľúča, alebo v dnešnej dobe tak populárnym podkopávaním nárazníka.

Novinka narástla do dĺžka o slušných 27 cm, pričom rázvor náprav sa natiahol o 10 cm, a o rovnakých 10 cm je Clubman aj širší. To sa samozrejme muselo prejaviť aj v interiéri. Pracovisko vodiča pôsobí dojmom plnohodnotného kompaktu, hoci s dizajnovým DNA Mini. Obaja prední cestujúci majú viac miesta vo všetkých smeroch. Zmysluplnejšiu podobu dostali odkladacie priestory, ktoré sú veľkoryso dimenzované, ako býva v autách tejto kategórie dnes zvykom. Nič nie je vnútri minimalistické. Dozadu sa pohodlne nastupuje vďaka dverám otvárateľným do veľkého uhla no a citeľný rozdiel je v pohodlí sedenia na zadných sedadlách. Dnu sa vmestia tri detské sedačky. Tvrdí to dizajnérka interiéru, ktorá svoje tri deti vozí v novom Clubmane už nejaký ten týždeň. Citeľne viac miesta majú pasažieri k dispozícii aj v oblasti kolien.

Technika pod prednou kapotou ostáva identická s 3 a 5-dverovými modelmi Mini. V budúcnosti sa počíta aj s pohonom 4x4 pre Clubman. Či z Clubmana vznikne nový Countryman, alebo Clubman ostane aj s pohonom 4x4 sám sebou, ukáže budúcnosť.