135 19 hyund kampan i range 1140x190px 1
Thumb 8979 miss2 Thumb 87319 large miss universe dostala nove auto Thumb 87318 large miss universe dostala nove auto Thumb 87317 large miss universe dostala nove auto

Miss Universe dostala nové auto

Miss Universe Slovenskej republiky 2015 Denisa Vyšňovská si z rúk generálneho riaditeľa Mercedes - Benz Slovakia, Andreja Glatza, prevzala novučičký Smart ForFour.


Dvadsaťročná víťazka 17. ročníka súťaže Miss Universe SR sa odnedávna vozí v novom aute, ktorý získala ako hlavnú výhru. Hoci Denisa má vodičský preukaz už dlhšiu dobu, ide o jej prvý vlastný automobil, a radosť z neho pri preberaní neskrývala. "Budem ho využívať najmä na výlety, rozhodne nielen na obyčajné nákupy a presuny v meste. Veľmi sa na to teším," prezradila úradujúca kráľovná krásy, ktorá hneď po prevzatí absolvovala autom prvú cestu do rodnej Prievidze.


Denisu hlasujúci diváci počas finálového večera vybrali aj za Miss Tip. Okrem toho získala ešte ďalšie dva tituly - Miss Emma a Miss Mary Kay.

Smart spočíva na rovnakej platforme ako Renault Twingo. Má preto podobné rozmery aj rovnakú konštrukciu ale karosériu diametrálne odlišných tvarov. Kvôli ochrane chodcov pri kolíziách má očividne vyššiu prednú časť karosérie s väčšou maskou chladiča a vyššie ležiacimi reflektormi. Zvyšok karosérií je guľatejší a pripomína koncepty Smart ForVision, ForUs a ForStars. Predĺžený 4-miestny Smart ForFour s rázvorom náprav 2.494 mm meria 3.490 mm. Vozidlo poháňa 1.0 l celohliníkový štvorcový zážihový trojvalec modernej konštrukcie s atmosférickým nasávaním (52 kW/71 k) alebo 0,9 l turbomotor (66 kW/90 k). Krútiaci moment sa z oboch prenáša na zadné kolesá buď cez mechanickú 5-stupňovú alebo 6-stupňovú 2-spojkovú automatickú prevodovku twinamic.