Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb 22m Thumb 21m Thumb 25m Thumb 24m Thumb 26m Thumb 27m Thumb 28m Thumb 29m Thumb 30m Thumb 31m Thumb 32m Thumb 33m Thumb 34m Thumb 23m Thumb 35m Thumb 36m

Mitsubishi Eclipse Cross zaútočí na Atecu a Qashqai

Dynamicky ladený crossover dostal názov odvodený od niekdajšieho kupé. Pod kapotou sa objaví úplne nový benzínový turbomotor s objemom 1,5 litra.

Jednou z významných premiér na marcovom autosalóne v Ženeve bude nový kompaktný crossover značky Mitsubishi. Veľkosťou sa zaradí medzi modely ASX a Outlander, a konkurovať má autám ako Nissan Qashqai, SEAT Ateca alebo Toyota C-HR. Automobil meria na dĺžku 4405 milimetrov, na šírku 1805 mm, na výšku 1685 mm a jeho rázvor dosahuje 2670 mm.

Novinka dostala názov Eclipse Cross, inšpirovaný minulosťou. Mitsubishi Eclipse bolo najmä v deväťdesiatych rokoch minulého storočia celkom úspešné kupé s motorom uloženým vpredu a pohonom predných alebo všetkých štyroch kolies.

Crossover sa pýši naozaj výrazným dizajnom. Do očí udrie najmä klinovitý profil karosérie s extravagantným prelisom, tiahnúcim sa od predných dverí až dozadu. Karoséria má pomerne krátke previsy a v spodnej časti decentné oplastovanie. Zatiaľ čo predné partie nadväzujú na ostatné modely značky Mitsubishi, zadná časť je veľmi originálna. Tvorí ju dvojdielne zadné okno predelené spojlerom, ktorý plynulo nadväzuje na koncové svetlá.

Mitsubishi Eclipse Cross má byť crossover orientovaný na šoféra. Asi preto dostal názov odvodený od niekdajšieho kupé. Konštruktéri avizujú mimoriadne tuhú karosériu, ktorá zabezpečí nielen výborné jazdné vlastnosti, ale aj komfort.

Palubná doska tiež vyzerá originálne, najmä členitá stredová konzola s displejom multimediálneho systému trčiaca do priestoru. Nechýba možnosť spárovať smartfón s autom cez Apple Car Play alebo Android Auto. Navigačné údaje môžete sledovať aj cez Google Maps. Na ovládanie multimediálneho systému slúži takzvaný Touchopad Controler, umiestnený medzi prednými sedadlami. 

Pre bezpečnejšie a pohodlnejšie sledovanie základných prevádzkových údajov sa vo výbave objaví head-up displej.

Pod kapotou nájdeme úplne nový benzínový turbomotor s objemom 1,5 litra a osvedčený turbodiesel 2,2 DI-D. Popri šesťstupňovej manuálnej prevodovke budú v ponuke aj dva automaty. Benzínový motor dostane úplne novú bezstupňovú prevodovku CVT, ktorá v športovom režime ponúka možnosť radiť osem prednastavených stupňov. Pre diesel je určený nový osemstupňový automat s hydrodynamickým meničom. Krútiaci moment poputuje na obe nápravy cez elektronicky riadený systém pohonu 4x4 S-AWC.

Špekuluje sa, že práve z Eclipse Sport by Japonci mohli odvodiť aj nasledovníka legendárneho Mitsubishi Lancer Evolution, hoci tentoraz s plug-in hybridnou technikou.

Ďalšie podrobnosti sa dozvieme čoskoro na autosalóne v Ženeve.