Vw golf 03 2020 1140x190 golf
Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 5 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 1 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 2 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 3 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 4 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 8 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 7 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 9 Thumb nova skoda rapid autozurnal.com 6

Modernizovaná Škoda Rapid 2020 prichádza na čínsky trh

Škodu Rapid v našich končinách nahradila väčšia a modernejšia Scala. V niektorých krajinách jeho púť pokračuje ďalej. Nová Škoda Rapid je v Číne naďalej v ponuke v dvoch karosárskych verziách. 

Prečítajte si tiež: 
Test Škoda Scala 1,0 TSI Style: Český Golf boduje

Scala prevzala kormidlo po európskom Rapide, v ostatných častiach sveta však kompaktná limuzína a 5-dverový hatchback (Spaceback) modelu Rapid pokračuje ďalej. Už dávnejšie sme vám predstavili inovované prevedenie pre ruský trh, teraz prichádza na rad výrazne modernizovaná podoba pre Čínu. Vzhľadové zmeny sa inšpirovali práve u Scaly. Rapid dostal nové svetlomety, masku chladiča a nárazník. Bočná silueta ostáva rovnaká, vzadu nová Škoda Rapid adoptovala výraznejšie horizontálne svetlá alebo typický nárazník s dvoma chrómovanými kvázi koncovkami výfuku. Namiesto znaku Škoda zdobí piate dvere nápis. Celkový vzhľad je modernejší s sviežejší.

Odporúčame: 

Nová Škoda Rapid dostala atmosférický motor 1.6 MPI

Rozmery karosérie sa nezmenili. Sedan (v Číne namiesto liftbacku) je dlhý 4512 mm, hatchback má o rovných 200 mm menej. Rázvor osí kolies 2603 mm a šírka 1706 mm sú pre obe karosárske verzie zhodné. Výška je pri 5-dverovom Spacebacku 1475 mm, sedan má 1469 mm. Objem batožinového priestoru je v prípade sedanu 466 l, Spaceback ponúka 372 l.

Väčšími zmenami prešiel interiér Rapidu. Ten je teraz modernejší, kvalitnejší, s novými kombináciami materiálov a dekorov a hlavne technologickejší, čo zákazníci z Číny oceňujú. Výrazne modernizovaný Rapid je vybavený multifunkčným volantom, cúvacou kamerou aj inteligentným systémom ŠKODA Banma, ktorý poskytuje popri TFT LCD obrazovke s osempalcovou uhlopriečkou aj v Číne obľúbené používateľské rozhranie v dizajne hracích kariet a hlasové ovládanie. Ďalšími prvkami sú bezdrôtové online aktualizácie, moderná konektivita s mobilnými telefónmi vybavenými operačným systémom Android alebo Apple a ďalšie online služby, ako napríklad navigačná aplikácia Amap, služba prenosu hudby Kuwo, či online rádio Tingban.

Novú, výrazne modernizovanú Škodu Rapid poháňa výlučne benzínový atmosférický motor 1.5 MPI s nepriamym vstrekovaním paliva do sacieho potrubia. Poskytuje výkon 82 kW (111 k) a krútiaci moment 145 Nm. Vyberať je možné medzi päťstupňovou manuálnou a šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Vďaka priemernej spotrebe 5,6 litrov na 100 kilometrov a nízkym emisným hodnotám spĺňa pohonná jednotka prísnu emisnú normu China VI b, ktorá je záväzná od júna 2023.