Hyundai 2019 01 1140x190
Thumb 21s Thumb 22s Thumb 23s Thumb 24s

Modernizovaná Škoda Superb príde aj ako plug-in hybrid

Superb bude prvá sériová škodovka s elektrifikovaným pohonom.

Fotografie modernizovanej Škody Superb síce pochádzajú z Číny, ale európska verzia sa od nej zásadne líšiť nebude. Ako býva pri faceliftoch zvykom, dizajnéri upravili oba konce auta. Vpredu dominujú nové plne diódové svetlomety (vrátane smeroviek) a typická maska chladiča so zvislými lamelami. Nárazník má pozmenený otvor pre prívod vzduchu k chladiču a diódové hmlovky.

Vzadu zaujmú opticky prepojené koncové svetlá. Nie však červeným pásom, ako je dnes v móde, ale chrómovanou lištou. Z piatych dverí zmizlo logo mladoboleslavskej automobilky a nahradil ho štylizovaný nápis "Škoda". Takto to po novom budú mať všetky škodovky. Prepracovaný zadný nárazník obsahuje pár falošných koncoviek výfuku a tenké odrazky.

Do interiéru nás špionážni fotografi z Číny nepozvali, zásadné zmeny tam však neočakávame. Niektoré úpravy sa totiž diali priebežne, takže Superb ešte pred faceliftom dostal napríklad digitálny prístrojový panel.

Vrcholom omladzovacej kúry bude uvedenie plug-in hybridného pohonu. Škoda Superb sa tým pádom stane prvým sériovým modelom českej značky s elektrifikovaným poháňacím ústrojenstvom. Predseda predstavenstva Škoda Auto Bernhard Maier potvrdil, že plug-in hybrid budú vyrábať v Kvasinách, spolu s ostatnými Superbmi. Neskôr plug-in hybridnú techniku získa Kodiaq.

O čo konkrétne ide? O kombináciu prepĺňaného benzínového štvorvalca 1,5 TSI (110 kW/150 k) a elektromotora (70 kW/95 k). Kombinovaný výkon systému dosiahne približne 180 kW (245 k). Lítiovo-iónový akumulátor pod podlahou kufra umožní plug-in hybridnej Škode Superb prejsť v čisto elektrickom režime asi sedemdesiat kilometrov na jedno nabitie.