Vw golf 03 2020 1140x190 golf
Thumb 51s Thumb 52s Thumb 53s Thumb 54s Thumb 55s Thumb 56s Thumb 57s

Modernizované Suzuki Ignis na prvých obrázkoch

Miniatúrny crossover opeknel. Zachoval si atmosférický štvorvalec i voliteľný pohon všetkých štyroch kolies.

Tretia generácia Suzuki Ignis debutovala koncom januára 2016. Takmer presne po štyroch rokoch prišla na rad ľahká omladzovacia kúra. Prvé obrázky vylepšeného Ignisa zverejnil na sociálnej sieti používateľ s prezývkou "SuzukiGarage".

Vidíme, že japonskí dizajnéri zapracovali na oboch koncoch auta. Svetelná technika síce zostala nezmenená, ale nové sú oba nárazníky. Vpredu i vzadu sa objavuje strieborný plast, imitujúci plechovú ochranu podvozka. Rozhodne zaujímavejšie pôsobí nová maska chladiča so štyrmi samostatnými otvormi a logom uprostred. Zo zadného nárazníka zmizla praktická čierna lišta. Čo naopak pribudlo, sú nové farby karosérie. 

Obrázky interiéru na teraz chýbajú, a tak nevedno, ako veľmi ho modernizácia zmenila. My by sme si priali, aby niektoré plastové prvky boli kvalitnejšie a trvanlivejšie. 

Pod kapotou nájdeme výhradne štvorvalcový motor, čo v kategórii miniáut predstavuje ohrozený druh. Atmosférická benzínová jedna-dvojka Dualjet dosahuje výkon 66 kW (90 k). Sekunduje jej ľahká mild hybridná technika. Tradičný alternátor nahradil elektrický motorgenerátor, ktorý pri akcelerácii dokáže pomôcť spaľovaciemu motoru. Inokedy rekuperuje pohybovú energiu alebo funguje ako štartér. Mild hybrid pracuje so štandardným napätím 12V a jeho súčasťou je malý lítiovo-iónový akumulátor.

Siahnuť môžete výhradne po päťstupňovej manuálnej prevodovke. Sériový pohon predných kolies môže za príplatok nahradiť jednoduchá štvorkolka s viskóznou medzinápravovovou spojkou. Suzuki Ignis 4x4 má plytší batožinový priestor ako dvojkolka (204 vs. 260 litrov) a tuhú zadnú nápravu namiesto vlečených ramien. Svetlá výška dosahuje bez ohľadu na typ pohonu vždy 180 mm.

Zverejnenie podrobností o modernizovanom Ignise očakávame v najbližších týždňoch.