Conti france sk 1140x86
Thumb 190507 superb design sketch Thumb 1s Thumb 2s Thumb 3s Thumb 4s

Modernizovanú Škodu Superb odhalia v Bratislave, počas MS v hokeji

Vlajková loď značky dostane okrem aktualizovaného vzhľadu, aj plug-in hybridný pohon.

Mladoboleslavská automobilka aktuálne zverejnila prvú skicu modernizovaného Superbu. Ukazuje na nej prepracovanú grafiku predných svetiel a agresívnejšie tvarovaný nárazník s novými hmlovkami. Svetelná technika je kompletne diódová.

Česi zároveň potvrdili, že vylepšená Škoda Superb absolvuje svetovú premiéru 23. mája v Bratislave, v rámci majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Zmeny zobrazené na oficiálnej počítačovej skice zodpovedajú tomu, čo sme videli v januári na špionážnych fotografiách z Číny. Na nich si automobil môžeme pozrieť zo všetkých strán, takže dávajú ešte lepší prehľad o tom, čo všetko sa po vizuálnej stránke zmenilo. 

Vzadu najviac zaujmú opticky prepojené koncové svetlá. Nie však červeným pásom, ako je dnes v móde, ale chrómovanou lištou. Z piatych dverí zmizlo logo mladoboleslavskej automobilky a nahradil ho štylizovaný nápis "Škoda". Takto to po novom budú mať všetky škodovky. Prepracovaný zadný nárazník obsahuje pár falošných koncoviek výfuku a tenké odrazky.

Do kabíny nás Škoda, ani špionážni fotografi z Číny, zatiaľ nepozvali. Zásadné zmeny tam však neočakávame. Superb totiž niektoré vylepšenia dostával priebežne, ešte pred oficiálnym faceliftom. V interiéri sa takto medzičasom objavil napríklad digitálny prístrojový panel.

Vrcholom omladzovacej kúry bude uvedenie plug-in hybridného pohonu. Škoda Superb sa tým pádom stane prvým sériovým modelom českej značky s elektrifikovaným poháňacím ústrojenstvom. Predseda predstavenstva Škoda Auto Bernhard Maier potvrdil, že plug-in hybrid budú vyrábať v Kvasinách, spolu s ostatnými Superbmi. Neskôr plug-in hybridnú techniku získa Kodiaq.

O čo konkrétne ide? O kombináciu prepĺňaného benzínového štvorvalca 1,5 TSI (110 kW/150 k) a elektromotora (70 kW/95 k). Kombinovaný výkon systému dosiahne približne 180 kW (245 k). Lítiovo-iónový akumulátor pod podlahou kufra umožní plug-in hybridnej Škode Superb prejsť v čisto elektrickom režime asi sedemdesiat kilometrov na jedno nabitie.