Peugeot 05 2019 1140x190
Thumb 2h Thumb 3h Thumb 1h Thumb 4h Thumb 5h Thumb 6h Thumb 7h Thumb 8h Thumb 9h Thumb 10h

Modernizovaný Hyundai Kona Electric nabijete rýchlejšie

Technici pridali výkonnejšiu palubnú nabíjačku, nový telematický systém, väčší dotykový displej i vyhrievané zadné sedadlá.

Hyundai v rámci nástupu nového modelového roka, podrobil elektrickú Konu ľahkej omladzovacej kúre. Azda najvýznamnejšia zmena sa týka trojfázovej palubnej nabíjačky, ktorú každý zákazník dostane k autu. Jej výkon stúpol z doterajších 7,2, na rovných jedenásť kilowattov.

Hoci výrobca konkrétny čas zatiaľ neuviedol, isté je, že batérie si teraz nabijete rýchlejšie. Podmienkou je, mať k dispozícii 230V zásuvku s 32-ampérovým istením, prípadne wallbox. Doteraz nabíjanie z nuly na sto percent, pri využití palubnej nabíjačky 7,2 kW a zásuvky 230V/32A, trvalo 9 hodín a 35 minút. 

Ďalšou novinkou je zavedenie telematického systému Blue Link. Šofér sa prostredníctvom mobilnej aplikácie môže spojiť s autom a na diaľku ho odomknúť či zamknúť, prípadne zapnúť klimatizáciu. Blue Link slúži aj ako diagnostický nástroj, cez ktorý môže výrobca komunikovať so zákazníkom o rôznych novinkách a aktualizáciách. V neposlednom rade dokáže šoféra priviesť k autu, pretože si pamätá, kde parkuje. K štandardnej výbave patrí funkcia eCall, vďaka ktorej si stlačením tiesňového tlačidla privoláte pomoc, alebo to auto urobí za vás, ak dôjde k vážnejšej nehode.

Hyundai zároveň rozšíril príplatkovú výbavu o najnovší multimediálny a navigačný systém s 10,25-palcovým dotykovým displejom a širokouhlým užívateľským rozhraním (GUI). 

V teste elektrickej Kony sme kritizovali chýbajúcu možnosť vyhrievania zadných sedadiel. Dnes už to neplatí, pretože Kona Electric vyhrievané krajné zadné miesta má.

Všetky vylepšenia sa na trhu objavia do konca tohto roka.