Thumb 1h Thumb 2h Thumb 3h Thumb 4h Thumb 5h Thumb 6h Thumb 7h Thumb 8h Thumb sni mka obrazovky 2018 06 15 o 15.38.19

Modernizovaný Hyundai Tucson na Slovensku s cenou od 18 990 eur

Palubná doska sa prispôsobila módnym trendom a predné svetlomety sú konečne plne diódové.

Ak by ste sa opýtali, ktorý Hyundai je momentálne najpredávanejší v celosvetovom meradle, odpoveď by znela Tucson. Samozrejme, nie všetky exempláre pochádzajú z moravských Nošovíc. Toto kompaktné SUV vyrábajú aj v Kórei, Indii, Brazílii a dokonca v Alžírsku.

Vzhľadom na veľký záujem o Tucson mu Hyundai venuje náležitú pozornosť. Omladzovacia kúra prichádza po troch rokoch a je pomerne rozsiahla. Navonok si môžete všimnúť prepracované nárazníky i masku chladiča. Predné svetlomety budú vo vyšších výbavách konečne plne diódové. Doteraz Hyundai kombinoval stretávacie LEDky s diaľkovými halogénmi. Diódovú techniku nájdeme aj v koncových svetlách s efektnejšou grafikou.

Vo vnútri sa dizajnéri pohrali najmä s palubnou doskou. Má kompletne novú hornú časť, inšpirovanú najnovšími modelmi značky. Dotykový displej už nie je zapracovaný do útrob palubnej dosky, ale trčí z nej. Uhlopriečka dotykovej obrazovky sa líši v závislosti od výbavy a má sedem alebo osem palcov. Hyundai pridáva k navigačnému systému bezplatné služby Live na sedem rokov zadarmo. Šofér vďaka nim dostáva najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii v reálnom čase. 

Súčasťou multimediálnej výbavy auta sú platformy Apple Car Play a Android Auto. Audiosystém dodáva americká spoločnosť Krell. Kórejčania v rámci modernizácie doplnili Tucson a funkciu bezdrôtového nabíjania smartfónu. Cestujúci sediaci vzadu si telefón môžu nabiť cez pridaný USB port.

Základom v ponuke motorov je naďalej atmosférický štvorvalec 1,6 GDi (97 kW/132 k), spriahnutý so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies. Prepĺňaná jedna-šestka T-GDi (130 kW/177 k) dáva na výber medzi pohonom predných a všetkých štyroch kolies. Okrem šesťstupňového manuálu, ju môžete mať aj s novou sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT.

Turbodiesel 1,7 CRDi už nedokáže plniť najnovšie emisné normy. V ponuke ho preto nahrádza nanovo vyvinutá jedna-šestka CRDi, dodávaná v dvoch výkonových variantoch - 85 kW (115 k) a 98 kW (133 k). Štandardom je šesťstupňová manuálna prevodovka a pohon jednej nápravy. Pre silnejšiu verziu sa však dodáva aj štvorkolka a sedemstupňové dvojspojkové ústrojenstvo DCT.

Naftový vrchol predstavuje motor 2,0 CRDi (137 kW/186 k). Štandardne roztáča všetky štyri kolesá, a to cez šesťstupňový manuál alebo cez osemstupňový meničový automat.

Na slovenskom trhu sú k dispozícii štyri výbavové stupne. Základný Comfort zahŕňa napríklad 16-palcové zliatinové disky, projektorové halogénové predné svetlomety, LED denné svietenie, prednú lakťovú opierku, manuálnu klimatizáciu, multifunkčný volant alebo rádio s päťpalcovým monochromatickým displejom a USB vstupom.

Vyššia výbava Family pridáva chrómovanú masku chladiča, 17-palcové zliatinové disky, predné hmlovky, zadné LED svetlá, strešné lyžiny, vyhrievané predné sedadlá, automatickú klimatizáciu, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, či multimediálny systém so sedempalcovým dotykovým displejom.

Druhý najvyšší stupeň výbavy Style má aj elektrickú parkovaciu brzdu, 18-palcové zliatinové kolesá, zadnú parkovaciu kameru, navigačný systém s osempalcovým dotykovým displejom, funkciu automatického udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, monitorovanie únavy šoféra, čítanie dopravných značiek, automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel,...   

Najlepšie vybavený Hyundai Tucson spoznáte podľa 19-palcových kolies, plne diódových predných svetlometov, elektrického otvárania piatych dverí, elektricky nastaviteľných predných sedadiel, prípadne podľa prémiového audiosystému KRELL 8x45W.  

Hyundai dáva na Tucson záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Cenník