Conti france sk 1140x86
Thumb 22o Thumb 20o Thumb 21o Thumb 23o Thumb 24o Thumb 25o Thumb 27o Thumb 28o Thumb 29o Thumb 30o

Modernizovaný Opel Zafira prezradil internetový konfigurátor

Facelift Zafiry bude inšpirovaný novou Astrou. Očakávame aj nové motory.

Opel sa zrejme omylom postaral o nečakanú premiéru inovovanej Zafiry. Modernizovaný rodinný van sa na niekoľko hodín objavil v nemeckom internetovom kofigurátore.

Vďaka počítočovým vizualizáciám vieme, že Zafira po takmer päťročnom pôsobení na trhu dostane úplne novú prednú časť. Zmiznú z nej originálne "bumerangy", ktoré nahradia jednoduchšie línie inšpirované Astrou. Maska chladiča je vďaka hrubej chrómovanej lište mohutnejšia.

Zatiaľ čo zadnú časť karosérie skrášlia akurát koncové svetlá s novou grafikou, interiér sa zmení zásadnejšie. Palubná doska príde o desiatky tlačidiel. Namiesto nich sa na stredovej konzole objaví veľký dotykový displej. Prístrojový panel a mnohé ovládače zodpovedajú Astre.

Z nej by mali pochádzať aj nové bezpečnostné systémy, technika plne diódových predných svetlometov alebo niektoré motory. Očakávame, že Zafira v rámci faceliftu dostane nový prepĺňaný benzínový štvorvalec 1,6 litra s priamym vstrekovaním, prípadne aj dvomi turbami dopovaný turbodiesel 1,6 CDTI.