Hyund i30 04 2019 1140x190px 1

Motoring: BMW i8 Roadster, Kia Ceed kombi-kupé a parížske novinky

BMW v rámci modernizácie radikálne vylepšilo svoj imidžový model i8 a pridalo aj praktickejšiu verziu Roadster. Praktickejšiu z pohľadu nastupovania do kokpitu, pretože vďaka otvorenej streche sa usádza za volant oveľa pohodlnejšie než do nízkeho kupé.

Navyše, strechu si teraz môžete otvoriť aj na diaľku kľúčom, nie iba z interiéru, takže už pri prvotnom usádzaní sa môžete vyhnúť gymnastickým cvikom. Plátená strecha sa otvára veľmi rýchlo (za 12 sekúnd) a je kompletne automatická. Otvárať ju môžete aj za jazdy do rýchlosti 50 km/h. Už menej praktická je i8 z pohľadu úložného priestoru. Čo sa týka hybridnej sústavy, elektromotor si polepšil vo výkone, čím narástol celkový výkon sústavy. Batéria má väčšiu kapacitu (11,6 kWh), ktorá jej umožňuje dlhší dojazd na elektrinu.

Kia nedávno predstavila najočakávanejšiu karosársku verziu ProCeed, čo je po novom športovo strihnutý kombík, tzv. shooting brake. Všetci sme boli veľmi zvedaví ako si dizajnéri poradia s týmto zadaním a výsledok zatiaľ nikoho nesklamal. Nakoniec, presvedčte sa vo videu. Kia ProCeed bude jedným z hlavných ťahákov jesenného autosalónu v Paríži, kde sa aj napriek neúčastí viacerých značiek predstaví veľmi slušné množstvo noviniek. Prvú porciu z nich vám ponúkame v dnešnom krátkom zostrihu.