Peugeot 2019 01 1140x190
Thumb naias charita vysledok Thumb naias charita a Thumb naias charita Thumb naias charita barra Thumb naias charita c Thumb naias charita d Thumb naias charita e Thumb naias charita f Thumb naias charity preview 1 1 Thumb naias charita g

Na autosalóne v Detroite vyzbierali na charitu 4 mil $

Prvý medzinárodný autosalón v Novom roku sa koná už tradične v mekke amerického automobilového priemyslu.

V predvečer jeho otvorenia tam už tradične organizovali špeciálne charitatívne podujatie, ktorého výťažok venujú na dobročinné projekty. Na slávnostnom galavečere poriadanom pre miestnu smotánku sa zúčastňujú najvýznamnejšie osobnosti automobilového priemyslu, politici, herci, športovci a ďalšie celebrity. Na tento jubilejný, v poradí už 30. charitatívny galavečer prišlo 10.072 pozvaných hostí. Na podporu 8 detských charitatívnych organizácií v regióne na ňom vyzbierali vedno 4,028.800 $. Pre porovnanie dodávam, že vlani to bolo 5,2 a predvlani 5,34 mil $. Od roku 1976, kedy organizovali charitatívny večierok po prvý raz, tam na dobročinné účely takto vyzbierali dovedna vyše 121 mil $.

Táto jedinečná predpremiéra je najväčšie každoročne poriadané samostatné jednodňové charitatívne podujatie na svete. Jeho najbližší ročník sa uskutoční 12. júna 2020. Bude to po prvýkrát, čo sa autosalón v Detroite uskutoční v novom termíne. Doteraz ho totiž vždy organizovali začiatkom Nového roka.

Renomovaný americký ekonóm David Sowerby odhaduje, že celkový hospodársky prínos pre región z tohtoročného autosalóna v Detroite dosiahne asi 450 mil $. Autosalón sa začal uplynulý víkend a potrvá do budúcej nedele 27. januára 2019.