Hyundai 2019 02 1140x190
Thumb 02 trucky ford vstupuju  na c esky  trh 2 Thumb 01 trucky ford vstupuju  na c esky  trh 1 Thumb 04 trucky ford vstupuju  na c esky  trh 4 Thumb 03 trucky ford vstupuju  na c esky  trh 3

Na český trh vstupujú trucky Ford

Na tlačovej konferencii v Prahe spoločnosť Ford Trucks International oznámila vstup do Českej republiky. Vozidlá značky Ford Trucks bude u našich susedov distribuovať firma F TRUCKS a.s., importér pre ČR.

Nákladné automobily Ford Trucks budú na českom trhu zastúpené tromi produktovými radmi – ťahačmi, stavebnými vozidlami a distribučnými modelmi. Vozidlá, ktoré vyrába fabrika v tureckom meste Inonu, majú 13-litrové motory Ecotorq s výkonom 420 a 480 k, resp. 9-litrové pohonné jednotky (330 k), ktoré možno kombinovať s automatizovanými alebo manuálne ovládanými prevodovkami ZF. Nákladné Fordy disponujú širokým výberom kabín, podvozkami v konfiguráciách 4x2, 6x2, 6x4, 8x2 aj 8x4 a tiež celým radom vyspelých prvkov aktívnej bezpečnosti i asistenčných systémov. 

„Naše skúsenosti so značkou Ford sú vynikajúce. Úžitkové vozidlá, ktoré predávame v našich autosalónoch spoločne s osobnými, sú u zákazníkov veľmi obľúbené pre spoľahlivosť a efektívnu prevádzku. Veď slovo Transit sa v Česku stalo synonymom pre dodávku,“ povedal Miloš Pavlíček, majiteľ spoločnosti AUTO IN, ktorá je jeden z najväčších autorizovaných predajcov automobilov Ford v ČR. „Z tohto dôvodu sme ponuku na spoluprácu zo strany Ford Trucks International s nadšením prijali a stali sa akcionármi nového importéra, spoločnosti F TRUCKS.“

Popredajné služby bude zabezpečovať druhý akcionár importéra Ford Trucks – spoločnosť KAR group, ktorá má v tejto branži takmer dvadsaťročné skúsenosti a vo svojej servisnej sieti sa pravidelne stará o viac než 6000 nákladných vozidiel a 1500 autobusov. 
O nákladné automobily Ford Trucks už prejavil záujem celý rad dopravcov zo sféry prepravy a logistiky i zo stavebného sektora. Český importér je presvedčený, že budú z hľadiska ceny aj prevádzkových nákladov veľmi zaujímavé pre väčšinu českých firiem.

„S prvými zákazníkmi už rokujeme o prvých dodávkach. Vozidlá postupne predstavíme priamo zákazníkom, na najbližších výstavách a, samozrejme, pripravujeme aj road show,“ načrtol plány na najbližšie obdobie Tomáš Jiřička, výkonný riaditeľ F TRUCKS.