Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb wtcr nuerburgring muller Thumb wtcr d comtez Thumb wtcr d comtep Thumb wtcr d guerrieri Thumb wtcr d giovanardi Thumb wtcr d homola portret Thumb wtcr d lessennes Thumb wtcr d michelisz Thumb wtcr d szabo zozadu Thumb wtcr d s tart Thumb wtcr d tarquini Thumb wtcr muller portret Thumb wtcr vervisch audi Thumb 03718004 ff 1025

Na Nürburgringu dominoval Hyundai

V treťom podujatí Svetového pohára cestovných vozidiel triumfovali jeho autá v 3 pretekoch dvakrát. Zaslúžili sa o to viacnásobný majster sveta Francúz Yvan Muller a Švéd Thed Björk.

Legendárny nemecký okruh je známy premenlivým počasím, ktoré tam panovalo aj tentoraz. Rozpršalo sa tesne pred štartom prvého tréningu a všetci preto vyrazili na dažďových pneumatikách. Náš Maťo Homola v ňom stratil spojler pod predným nárazníkom a preto musel zájsť do boxov. Odtrhol sa mu pod obrovským náporom vzduchu pri rýchlosti 246 km/h. Mechanici mu ho okamžite vymenili ale kvôli poškodeným úchytom sa na trati opäť uvoľnil. Maťo tak musel prvý aj druhý tréning dojazdiť bez neho. „Bolo to dramatické: predstavte si, že idete na plný plyn po najdlhšej rovinke a v mieste najväčšieho preťaženia a prudkého zjazdu dole zrazu pocítite obrovskú ranu a potom len buchot. Odbočil som do boxov, kde mi spojler vymenili ale v ďalšom kole sa to zopakovalo,“ smutne konštatoval Maťo.

Prvé preteky podujatia vyhral v tejto sezóne po prvý raz Muller, ktorý sa presadil v  napínavom štvorboji s tímovými kolegami Björkom a Norbertom Micheliszom a Robom Huffom v aute VW. V druhých pretekoch podujatia sa presadil Esteban Guerrieri v Honde Civic, ktorého prenasledovali Pepe Oriola (Cupra) a Frédéric Vervisch (Audi). Po 2 najlepších časoch v kvalifikáciách sa víťazom tretích pretekov v Zelenom pekle stal Björk. Vlaňajší majster sveta však musel miestami veľmi tvrdo odrážať útoky Vervischa, ktorý dosiahol pódiové umiestnenie už druhý raz za sebou. Tretí skončil Muller. 

Maťo Homola nastúpil do podujatia v aute Peugeot 308 TCR s hmotnosťou zníženou o 60 kg a svetlou výškou o 10 mm. V druhom tréningu skončil šiesty, v kvalifikácii zajazdil 14. najrýchlejší čas a v tejto pozícii preletel aj cez cieľovú čiaru prvých aj druhých pretekov. „Je to parádny výsledok. Vzhľadom nato, že na Hungaroringu sme na 5 km okruhu strácali vyše 2,5 s tu sme na 25 km trati zaostali iba o 5,7 s za najrýchlejším. Mám z toho obrovskú radosť. Táto trať je neskutočná. Keď vravievam, že vždy idem na 100% tak tu som išiel na 110%! Myslím, že sa mi ešte nestalo, že by som z auta vystúpil taký "vyklepaný"ako tu,“ povedal Maťo po kvalifikácii. 

V ďalšom priebehu podujatia sa mu až tak nedarilo a tretie preteky dokončil na 16. mieste. Jeho tímový kolega Comte skončil tesne pred ním. „Dal som do toho všetko ale na rovinkách som zaostával. Máme viacero problémov a neteší ma zaostávať. Som však vďačný za tento výsledok, ktorý ukazuje ako veľmi sme bojovali, častokrát za hranicami auta. Verím, že na bežných okruhoch dokážeme byť viacej konkurencieschopní,“ uzatvoril Maťo Homola víkend. 

Po 3 podujatiach a 9 pretekoch sa poradie priebežného hodnotenia Svetového pohára jazdcov zmenilo. Na čelo postúpil Muller so 137 bodmi, ktorý predbehol doteraz vedúceho Taliana Tarquiniho (118). Za ním nasledujú Björk (112), Maďar Michelisz (102), Francúz Yann Ehrlacher (91) a Brit Rob Huff (82). Štvrté podujatie Svetového pohára cestovných vozidiel je na programe už nasledujúci víkend na holandskom okruhu Zandvoort.