Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb tben8271 Thumb tben7055 Thumb tben7040 Thumb tben7037 Thumb tben8274 Thumb tben8276 Thumb tben8282

Na úvod SUV

Skratka Cupra (Cup Racing) bola synonymom športových SEATov. Po novom sa z nej stáva samostatná automobilová značka s výrazným logom.

 

Niekomu pripomína výjav z Hviezdnych vojen, inému dve telá prepletené cez seba. Ako tvrdia Španieli, je určená automobilovým nadšencom, ktorí hľadajú jedinečnosť sofistikovanosť a výkon. V dnešnej dobe asi nikoho neprekvapí, že prvým sériovým modelom športovej značky Cupra je SUV. Cupru Ateca poháňa benzínový turbomotor 2,0 TSI (221 kW/300 k), spriahnutý so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých štyroch kolies (Haldex 5). Takto vybavené kompaktné SUV akceleruje z pokoja na stovku za 5,4 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 245 km/h.

Nie je to tak dávno, čo sa Seat boril s existenčnými problémami a dnes investuje milióny eur do novej, dokonca exkluzívnej športovej značky. Môže si to dovoliť vďaka poslednej päťročnici, v ktorej neustále rástol v predajoch aj zisku. 

Cupra má byť synonymom dynamiky, rýchlosti a nefalšovanej športovosti. Veríme preto, že sa dočkáme športových modelov s dôkladnejšie modifikovanými dielmi než doposiaľ. Súčasný šéf Seatu Luca de Meo má už za sebou jednu celkom úspešnú skúsenosť s oživením športovej značky. Ešte v časoch pod krídlami Fiatu postavil znova na nohy Abarth. Preto veríme, že to nebude len o lištičkách, softwaroch a iných drobnostiach, ale pôjdu na to poctivo. 

Prvým predpokladom má byť aktívna prítomnosť a účasť v motoristickom športe. Samozrejme nebude chýbať ani aktívne budovanie imidžu značky prostredníctvom podujatí pre majiteľov áut, značkového oblečenia a pod. 

Na Slovensku bude značka Cupra uvedená v septembri, súčasne so štartom výroby prvého modelu  Cupra Ateca. Objednávať sa bude dať už od leta. Na jeseň sa k nej potom pridá aj Leon ST (teda kombi) R a ďalšie modely budú nasledovať.