135 19 hyund kampan i range 1140x190px 2
Thumb 3c Thumb 2c Thumb 1c Thumb 4c Thumb 5c

Nahliadnite do útrob nového Citroënu C6

Novinka v porovnaní s predchodcom, vyzerá konzervatívne - zvonku i zvnútra. Zajazdia si v nej iba Číňania.

Citroën pripravuje novú generáciu modelu C6. Sedan na rozhraní strednej a vyššej strednej triedy sa verejnosti oficiálne predstaví koncom apríla.

My Európania máme smolu, pretože novinka je určená výhradne pre čínsky trh. Napokon, Citroën ju vyvíja v spolupráci s čínskym partnerom Dongfeng a sériová výroba bude prebiehať v ich spoločnom závode.

Prvé obrázky zovňajšku, zverejnené samotnou francúzskou automobilkou, naznačujú veľmi konzervatívne línie. Zvlášť v porovnaní s prvou cé-šestkou, ktorá dodnes vzbudzuje veľkú pozornosť. 

Nástupca je tvarovaný striedmo a platí to aj o palubnej doske, odfotografovanej v jednom z predpodukčných kusov. Vidíme tradičné horizontálne členenie, decentné kovové ozdoby a relatívne málo tlačidiel. Na ovládanie väčšiny funkcií totiž slúži dotykový displej. Jedným z lákadiel nového sedanu má byť plne digitálny prístrojový panel.

Dnes je toto riešenie v móde, hoci pre Citroën nejde o veľkú novinku. Veď displej nahradil klasické analógové ukazovatele už v prvej cé-šestke. Pravdou je, že nový displej je väčší a určite bude mať krajšiu grafiku.

Citroën postavil nový sedan na modulárnej platforme EMP2, má motor uložený vpredu naprieč a pohon predných kolies. Podľa dostupných správ, pod kapotou nájdeme iba jeden agregát, a to prepĺňanú benzínovú jedna-osmičku. Dosahuje výkon 147,5 kW (200 k) a spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Francúzi si ani v Číne nevyšliapnu na prémiových konkurentov typu Audi A4 alebo BMW radu 3. Súperiť chcú s autami ako Buick LaCrosse, Ford Taunus alebo Toyota Crown. Konkurentom pre cé-šestku bude aj jej technicky spriaznený súrodenec Dongfeng Fengshen A9.