Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb karlmann king suv Thumb karlmann king suv 2 Thumb karlmann king suv 3 Thumb karlmann king suv 1 Thumb karlmann king suv 4 Thumb karlmann king suv 5 Thumb karlmann king suv 6 Thumb karlmann king suv 7 Thumb karlmann king suv 8 Thumb karlmann king suv 9 Thumb karlmann king suv 10 Thumb karlmann king suv 11 Thumb karlmann king suv 12 Thumb karlmann king suv 13 Thumb karlmann king suv 14

Najdrahšie SUV sveta Karlmann King je monštrum na kolesách

Táto spleť samoúčelných hrán s prísne geometrickým dizajnom je najdrahšie SUV sveta. Za jeho základnú cenu si kúpite dve SUV Rolls-Royce Cullinan. A to nehovorím o špičkovej verzii, ktorá stojí 3x viac ako "základ". Z fotiek je jeho veľkosť ťažko čitateľná, no vynikne, keď pri ňom stojí človek. Pozrite si video.

Prečítajte si tiež: 
Rezvani Tank 2020: Najodolnejšie SUV sveta s motorom z Dodge Demon

Najdrahšie SUV sveta s "diamantovým" vzhľadom

Tvorcovia tohto monštra sú naň pyšní, a platí to aj pre dizajnovú stránku veci. Šéfdizajnér o ňom tvrdí, že ide o absolútny unikát. A má pravdu. Videli ste niekedy niečo podobné? Karlmann King má byť veľmi dominantným, majestátnym ale zároveň nie príliš agresívnym. Ja dodám, že nepobral ani štipku elegancie a zároveň ho nemôžeme považovať za príťažlivý. Najdrahšie SUV sveta skôr na prvý pohľad šokuje, no pre ľudí, ktorí si na odlíšení zakladajú, je unikátom trhu... A nechá sa poriadne zaplatiť. Dizajnér Luciano D’Ambrosio sa pri "tesaní" ostrých tvarov a liniek nechal inšpirovať batmobilom z filmovej trilógie Temný rytier. Vzhľad Karlmannu King nazýva "diamantovým".

Prečítajte si tiež: 
Kia Mohave na prvých fotkách. Obrie SUV má vlastnú identitu

najdrahśie SUV sveta
Najdrahšie SUV sveta je vzhľadovým unikátom, no pod kabátom ukrýva pomerne obyčajnú techniku. Základ v podobe úžitkového Fordu F-550 so 6,8 litrovým V10 motorom s výkonom 310 kW (420 koní) stačí len tak-tak na dostatočné rozpohybovanie 6 tonového kolosu. Spočiatku uvádzali maximálnu rýchlosť len 140 km/h, teraz D’Ambrosio tvrdí, že Karlmann King sa dokáže rozváľať až na 220 km/h.

Karlmann King
Aj keď jazdiť na tak veľkom a ťažkom SUV môže pripomínať osedlanie slona, tvorca tvrdí, že paradoxne ide o veľmi dobre ovládateľné auto. Samozrejme, v rámci triedy monštier na kolesách :) Najdrahšie SUV má špičkový luxusný interiér (v galérii si pozrite všemožné kombinácie farieb a materiálov), no celkovo veľa krásy nepobralo a nie je ani technologickým unikátom. No vďaka vzhľadu ide o jedno z najvýraznejších áut trhu. Základná cena je 1,085 milióna dolárov. Za "plnku" zaplatíte 3 milióny dolárov!

Zdroj: Barcroft Cars