Peugeot zimna kampan
Thumb honda jazz autozurnal.sk 4 Thumb honda jazz autozurnal.sk 2 Thumb honda jazz autozurnal.sk 1 Thumb honda jazz autozurnal.sk 3 Thumb content content honda jazz 2020 autozurnal.com 1 Thumb content content honda jazz 2020 autozurnal.com 2 Thumb content content honda jazz 2020 autozurnal.com 3 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 1 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 2 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 3 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 4 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 5 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 6 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 7 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 8 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal 9

Najnovšia Honda Jazz bude hybridom. Poznáme výkon a spotrebu

Honda postupne servíruje informácie o novom prírastku do triedy malých áut. Najnovšej Honde Jazz sme sa ako takej minule podrobnejšie venovali, dnes sa pozrieme pod kapotu. 

Honda chce dosiahnuť to, aby všetky predané autá mali do roku 2022 elektrifikované hnacie ústrojenstvá. To znamená, aby boli hybridmi alebo elektromobilmi. Nová Honda Jazz bude hybridom a značka o nej hovorí, že ponúkne zmes zaujímavých dynamických parametrov a efektivity. Nakoniec, tým sú hybridy všeobecne známe. Nový Jazz bude v celej Európe dostupný v lete 2020 a jeho ceny na Slovensku oznámia v priebehu marca 2020

Honda Jazz bude hybrid s 1,5 l motorom

Hybridný pohon "e:HEV" vyvinuli s dôrazom na príjemný každodenný zážitok z jazdy. To neznamená len obstojnú dynamiku, ale aj plynulú dodávku výkonu, ľahké ovládanie a palivovú efektivitu, teda nízku spotrebu. Hybridný pohon Jazzu sa skladá z dvoch kompaktných elektromotorov v spolupráci s 1,5-l DOHC i-VTEC benzínovým atmosférickým motorom. Energiu ukladá do lítium-iónového akumulátora a výkon na kolesá posiela cez inovatívnu prevodovku s pevným pomerom.

Odporúčame:

TEST Honda Civic 1.0 VTEC Turbo Sport Line: Ešte viac originality!

Celkový výkon sústavy je 80 kW (109 k). Najnovšia Honda Jazz z 0-100 km/h zrýchli za 9,4 sekundy a maximálne vyvinie rýchlosť 175 km/h.

Výsledkom je sú tiež emisie CO2 od 102 g/km (WLTP) a spotreba paliva 4,5 l/100km (WLTP) v štandardnom modeli a 110 g/km (WLTP) a 4,8 l/100km (WLTP) v modeli Crosstar s "terénnym" oplastovaním.

Jazz Crosstar bude mať o 0,3 l/100 km vyššiu spotrebu ako štandardný Jazz.

Hybridný pohon "e:HEV" prichádza tiež s troma režimami jazdy:

  • Elektrický pohon (EV Drive): lítium-iónový akumulátor priamo napája elektrický hnací motor
  • Hybridný pohon (Hybrid Drive): motor poháňa elektrický motor-generátor, ktorý ďalej napája elektrický hnací motor
  • Režim spaľovacieho motora (Engine Drive): benzínový motor je pripojený priamo ku kolesám cez uzatváraciu spojku meniča momentu

Vo väčšine situácií v mestskom prostredí sa optimálna efektivita dosahuje prostredníctvom prechodu medzi režimami EV Drive a Hybrid Drive. Pri rýchlej jazde na diaľnici sa používa režim Engine Drive, pri akcelerácii podľa potreby dopĺňaný „podporným“ výkonom z elektrického hnacieho motora. Elektrický hnací motor dokáže vyvinúť až 13 300 ot/min a vygenerovať veľký krútiaci moment až 253 Nm pre výraznú akceleráciu pri nízkych rýchlostiach. V režime Hybrid Drive sa nadbytočný výkon z benzínového motora môže cez motor-generátor využiť na dobíjanie akumulátora. Režim Electric Drive sa zapája aj pri spomaľovaní vozidla, pričom rekuperačným brzdením získava energiu na dobíjanie akumulátora. Honda tvrdí, že prechody medzi režimami sú veľmi plynulé a cestujúci ich nepostrehnú.