135 19 hyund kampan i range 1140x190px 1
Thumb 540 konovy superb autowerks apr autozurnal.com 2 Thumb 540 konovy superb autowerks apr autozurnal.com 3 Thumb 540 konovy superb autowerks apr autozurnal.com 4 Thumb 540 konovy superb autowerks apr autozurnal.com 1 Thumb 540 konovy superb autowerks apr autozurnal.com 6 Thumb 540 konovy superb autowerks apr autozurnal.com 5

Tento nenápadný Superb je takmer rovnako rýchly ako Audi RS6!

Perfektný "sleeper", aj takto by sme mohli nazvať tento konkrétny Superb, ktorý postavili chlapi z českého Autowerks. Aj keď to okato najavo nedáva, dynamickými parametrami rozhodne zahanbí aj mnohé rýdzošportové autá. A to má pod kapotou "len" 2,0 TSI.

Prečítajte si tiež: 
Nové Audi RS6 2020: Rodinný superšport je ešte lepší

Škoda Superb Autowerks
Koncernový turbobenzínový štvorvalec 2,0 TSI patrí medzi najlepšie motory svojej kategórie. Vie poskytnúť mimoriadne výkony a dokáže byť pomerne úsporný. Navyše, je obľúbeným artiklom tuningových firiem, ktoré z jeho potenciálu dokážu vyžmýkať stovky koní navyše. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Autowerks motor naladili na brutálnych 540 koní a krútiaci moment vrcholí hodnotou 603 Nm!

540 koňový Superb s dynamikou superšportov

Samozrejme, motor museli výrazne modifikovať a použiť špeciálne diely. Základom úprav je kit od spoločnosti APR. Stage 3+ turbokit kombinuje turbodúchadlo Borg Warner twin scroll EFR7163 spolu s ostatnými potrebnými náležitosťami. Okrem toho má 540 koňový Superb karbónové sanie, modifikovaný medzichladič stlačeného vzduchu, nové výfukové zvody so športovým katalyzátorom a výkon na cestu prenáša sedemstupňová DSG prevodovka DQ500 v spolupráci s pohonom 4x4. Nový je aj chladič oleja, upravená palivová sústava a zosilnený blok motora s odolnejšími piestami Mahle a ojnicami od firmy Integrated Engineering. Výfukový systém tvorí Catback Miltek Sport so sériovými koncovkami. To preto, aby Superb nedával svoj potenciál okato najavo.

Prečítajte si tiež: 
Škoda Kodiaq RS ABT: Vybrúsený veľký medveď

Skoda SUperb Autowerks
Keďže mohutnému výkonu musí sekundovať aj podvozok, Superb dostal modifikované športové silentbloky náprav, nové ramená, horné uloženie tlmičov, podvozok Clubsport vyrobený na mieru, väčšie a výkonnejšie brzdy Brembo a taktiež tuhšie stabilizátory. Už na pohľad sedí nižšie k zemi, to je však jediná vzhľadová odlišnosť, ktorá by vám mohla napovedať, že máte dočinenia s niečím výnimočným.

Tento nenápadný Superb totiž z 100 - 200 km/h zrýchli za 8,6 s! Presný čas zrýchlenia na stovku nepoznáme, no malo by sa udiať za menej ako 4 sekundy. A to je špičková hodnota. Na dvestovku by tento Superb mal zrýchliť za čas 12,5 sekundy. Nedávno predstavený koncernový plnotučný súrodenec Audi RS6 Avant rovnakú disciplínu zvládne za 12 sekundy. To len pre porovnanie, aký rýchly je tento český "sleeper"...

Skoda Superb APR Autowerks

Ak by vám však 540 koňový Superb nestačil, firma Autowerks má pripravenú 750 koňovú modifikáciu. Tá však už pod kapotou nebude mať motor 2,0 TSI, ale adoptuje potentný a charizmatický päťvalec 2,5 TFSI pôvodom od Audi.