Hyund i30 04 2019 1140x190px 1
Thumb cycle rack 3 4 view into boot space Thumb cycle rack product shot Thumb 2kz2014passsionred Thumb cycle rack interior 2 bikes looking out Thumb cycle rack product shot in car Thumb cycle rack product shot in car  2 Thumb cycle rack rear outside looking in Thumb cycle rack top 3 4 view into boot space

Nosič bicyklov pre Hondu Civic Tourer

Dva bicykle plnej veľkosti umožňuje prepraviť nosič do batožinového prietoru.

V kompaktných autách býva problémom odviesť bicykle iným spôsobom, ako na streche. Honda Civic Tourer ponúka možnosť, ako zmestiť bicykle do auta.

Nosič bicyklov využíva nakladací priestor modelu Civic Tourer a jedinečné usporiadanie s palivovou nádržou umiestnenou v strede. V spodnom priestore kufra je namontovaná hliníková koľajnička. Ku koľajničke sú pripevnené posuvné konzoly s tyčou v tvare písmena T, do ktorej sa zasúva predná vidlica bicykla. Zadné kolesá sa opierajú o zadnú časť sklopených zadných sedadiel a vysoké stojky na oboch okrajoch koľajničky majú otvory na zabezpečenie náboja predného kolesa. Fixačný pás zabezpečuje rám bicykla pomocou existujúcich integrovaných poistných ôk v batožinovom priestore. Tento flexibilný systém poskytuje rôzne kombinácie usporiadania pasažierov a bicyklov. Vodič a pasažier môžu sedieť vpredu a za nimi môžu byť bezpečne upevnené dva bicykle plnej veľkosti. Sklopiť možno 40 percent zadných sedadiel a do batožinového priestoru umiestniť jeden bicykel, vďaka čomu vzniká priestor na sedenie pre ďalšieho pasažiera a batožinu.

Nosič na bicykle možno kombinovať s existujúcim príslušenstvom od spoločnosti Honda, napríklad s chráničom okraja kufra, so sieťkou na bočnej strane kufra a strešnými nosičmi, a spraviť tak z vozidla univerzálnejšie vozidlo vhodné pre aktívny životný štýl. Nosič na bicykle bude k dispozícii u predajcov Honda.