Mercedes 3 2020 1140x190 autozurnal
Thumb 2h Thumb 1h Thumb 3h Thumb 4h Thumb 5h Thumb 6h Thumb 7h Thumb 8h Thumb 9h Thumb 10h Thumb 11h Thumb 12h Thumb 13h Thumb 14h Thumb 15h Thumb 16h Thumb 17h Thumb sni mka obrazovky 2018 08 07 o 12.18.10

Nová Honda CR-V na Slovensku s cenou od 24 990 eur

Po dlhom čakaní sa piata generácia Hondy CR-V konečne objavila aj na slovenskom trhu. V ponuke je s päť- i sedemmiestnym interiérom a zatiaľ s jediným motorom.

Tvary karosérie evokujú predchodcu iba na prvý pohľad. V skutočnosti je karoséria oblejšia a obsahuje zaujímavejšie detaily. Napríklad grafiku plne diódových predných svetlometov alebo tvar bočných okien.

Interiér pôsobí prívetivejšie než doteraz. Zaoblená palubná doska zdieľa digitálny prístrojový panel, multimediálny systém a ďalšie detaily so Civicom. Páči sa nám, že konštruktéri zachovali radiacu páku, respektíve volič automatickej prevodovky na vyvýšenej konzole.

Honda udáva základný objem batožinového priestoru až 561 litrov. Ak si priplatíte, CR-V môže byť aj sedemmiestne a kufor sa pri využití všetkých troch radov sedadiel scvrkne na 150 l. Japonci avizujú komfortné sedenie v treťom rade. Okrem dostatočnej priestorovej ponuky spomínajú aj uhol 101 stupňov, ktorý zviera sedák s operadlom. 

V armáde asistenčných a bezpečnostných systémov nájdeme automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, čítanie niektorých dopravných značiek či varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu. Šofér môže rátať s lepším výhľadom šikmo von, vďaka tenším a kolmejším predným stĺpikom.

Honda CR-V dostala novú podvozkovú platformu, odvodenú od Civica. Obe nápravy majú širší rozchod a karoséria je teraz tuhšia. V kombinácii s dlhším rázvorom má CR-V jazdiť istejšie a pohodlnejšie.

V ponuke motorov už naftovú jedna-šestku, ani dva-dvojku i-DTEC nenájdete, Honda  CR-V stavila na benzín a elektrinu.

Základom je prepĺňaný benzínový štvorvalec 1,5 VTEC Turbo (127 kW/173 k, 142 kW/193 k), známy z modelu Civic. Kombinovať ho je možné so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s bezstupňovým ústrojenstvom CVT. K dispozícii je pohon predných i všetkých štyroch kolies.

Diesel nahrádza hybridná verzia, kombinujúca atmosférický benzínový dvojliter s dvomi elektromotormi a s jednoduchou planétovou prevodovkou, ktorá pripomína e-CVT od Toyoty. V predaji sa objaví na budúci rok.

Nová Honda CR-V prichádza na slovenský trh so štyrmi stupňami výbavy. Základný Comfort okrem iného zahŕňa systém autonómneho núdzového brzdenia (do 30 km/h), upozornenie na neúmyselné opustenie jazdného pruhu, adaptívny tempomat, čítanie niektorých dopravných značiek, inteligentný obmedzovač rýchlosti, plne diódové predné svetlomety, automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, vyhrievané predné sedadlá, alarm, jednozónovú automatickú klimatizáciu, rádio s päťpalcovým LCD displejom, 17-palcové zliatinové kolesá...

Vyšší stupeň výbavy Elegance pridáva napríklad asistenta pre jazdu v dopravnej zápche (iba v kombinácii s prevodovkou CVT), dvojzónovú automatickú klimatizáciu, možnosť ovládať okná aj kľúčom zvonka, kožou čalúnený veniec volantu, multimediálny systém so sedempalcovým dotykovým displejom, predné a zadné parkovacie senzory, zadnú parkovaciu kameru alebo 18-palcové zliatinové disky.

Druhý najvyšší stupeň výbavy Lifestyle sa ako jediný dá kombinovať so sedemmiestnou verziou (príplatok za tretí rad sedadiel predstavuje 1700 eur). Vo výbave pribudol systém monitorujúci takzvaný mŕtvy uhol, upozornenie na vozidlá prichádzajúce zboku, bezkľúčový vstup a štartovanie, kožené čalúnenie alebo strešné lyžiny.

Najlepšie vybavená Honda CR-V Executive pridáva head-up displej, vyhrievaný veniec volantu, panoramatickú sklenenú strechu, bezdotykové otváranie piatych dverí či 19-palcové zliatinové disky. 

Cenník