Peugeot 09 2019 rifter 1140x190px
Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 12 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 14 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 13 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 11 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 1 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 3 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 9 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 10 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 2 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 5 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 4 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 6 Thumb kia optima 2020 autozurnal.com 7

Nová Kia Optima 2020 zachytená v sériovej podobe!

Pred pár dňami sme vám priniesli prvé zábery na novú Kiu Optima. Okrem oficiálnych skíc došlo aj na fotky sériovej podoby prednej časti kórejskej limuzíny. Zaujímavosťou je, že verzie pre Čínu a zvyšok sveta sa budú v dizajne odlišovať. Kiu Optima teraz zachytili na prvých záberoch, kde môžeme novinku vidieť v plnej kráse, aj keď na menej kvalitných fotkách. Ako sa vám páči?

Prečítajte si tiež: 
Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku


Podľa dostupných informácii by sa nová Kia Optima mala priblížiť na dostrel vyššej strednej triede, a to nielen rozmermi ale aj použitými technológiami a materiálmi. Na prvých záberoch sériovej verzie môžeme vidieť športový nádych karosérie spolu s plynule klesajúcou líniou strechy v štýle kupé. Bočnú siluetu zvýrazňuje chrómová linka, ktorá začína na prednom A-stĺpiku a tiahne sa okolo bočných okien až dozadu k veku kufra. Predné časť na nových záberoch nevidieť, no my už vieme, ako bude vyzerať. Maska adoptuje najnovšiu verziu "tigrieho nosa", typického pre značku Kia, a rozvinie ho do "tigrej tváre". Masku kopírujú zaujímavo tvarované predné svetlomety. 

nová kia optima 2020

Dole je verzia masky pre čínsky trh, hore pre ostatné kúty sveta.

Nová Kia Optima 2020 s dynamickým postojom

Zadná časť mi na prvý pohľad pripomína Kiu Stinger, čo nemusí byť vôbec na Škodu. Celkovo nová Kia Optima vyzerá ako dynamický strihnuté 4-dverové GT. Zadné skupinové svetlá sú prepojené linkou, tak ako prikazuje najnovšia móda. Som zvedavý, dokedy to nás (a automobilky všeobecne) bude baviť, no zatiaľ sa páčia. Nechýba ani difúzor a masívne hranaté koncovky výfukov. Tie však budú pravdepodobne falošné.

nová Kia optima
Pod kapotou novej Optimy by sa mal okrem iného objaviť úplne nový turbobenzínový motor 2,5 l radu Theta3 s odhadovaným výkonom 290 koní, spárovaný s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT a možnosťou pohonu 4x4.

Prémiovú atmosféru, materiály a špičkové technológie by sme mali nájsť aj v interiéri. Vzhľad a architektúra podľa prvých skíc vychádza z odchádzajúcej generácie, no ubudnúť by malo tlačidiel a volič prevodovky bude po novom otočným ovládačom. Novinka by sa mala svetu ukázať v decembri 2020 a do predaja prísť začiatkom roka 2021.

Zdroj foto: carscoops