Peugeot 09 2019 suv 1140x190px
Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  5 Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  3 Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  2 Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  1 Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  4 Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  6 Thumb kia optima 2021 autozurnal.com  7 Thumb nova kia optima 2021 Thumb 2021 kia optima teaser 01

Nová KIA Optima 2021 na uniknutých fotkách a oficiálnych skiciach

Blíži sa čas príchodu novej KIE Optima. Postupne okrem oficiálnych skíc vyplávali na povrch aj uniknuté zábery prednej časti kórejskej limuzíny. Podľa najnovších správ bude KIA Optima 2021 dynamickejšia, väčšia, luxusnejšia a koketovať má s vyššou strednou triedou.

Prečítajte si tiež: 
Hyundai a KIA ohlásili nové šesťvalce a 8-stupňovú DCT prevodovku

Nová Kia Optima 2021 sa zaradí medzi veľké sedany a má mať bližšie k prémii. Doteraz zástupca strednej triedy povyrastie a bude na dostrel vyššej strednej triede. Keďže nová Hyundai Sonata je dizajnovo veľmi podareným kusom auta, ani sesterská KIA nenechá nič na náhode. Čo-to už naznačujú prvé oficiálne skice a uniknuté zábery. Vonkajší vzhľad má byť príťažlivý, atletický a zároveň elegantný. Verzie pre Čínu a zvyšok sveta sa majú mierne odlišovať. V najľudnatejšej krajine sveta majú radi veľké masky (nezabúdajte na BMW 7 a X7), preto má čínska verzia na prvých záberoch odlišný, väčší a inak tvarovaný predný gril. 

Nová KIA Optima s prvkami kupé 

Nová KIA Optima adoptuje najnovšie riešenie pre značku typického "tigrieho nosa" a rozvinie ho do "tigrej tváre" spolu so zaujímavo tvarovanými prednými svetlami. Aj keď na prvých záberoch modrého kusu mi pripomína čiastkovo mix iných značiek, na výsledný verdikt si radšej počkám do odhalenia lepších záberov, ktoré toho ukážu podstatne viac a v inom svetle.

nova Kia optima 2021
Oficiálne skice potvrdzujú zaujímavé predné svetlomety a atletickú, štíhlu karosériu. Bočná línia má pripomínať autá typu kupé s plynule sa zvažujúcou sa strechou. Všimnite si chrómovú lištu, ktorá sa tiahne od predného A-stĺpika, okolo okien až dozadu a zvýrazňuje siluetu. Zadné svetlá budú prepojené módnou LED linkou.   

Zaujímavo na skiciach a "tajných" záberoch pôsobí interiér. Na prvý pohľad pôjde o evolúciu, no malo by ubudnúť tlačidiel na stredovej konzole a volič automatu by mal byť malým, otočným ovládačom. Nebudú chýbať špičkové materiály. 


O motorizáciách pre novú KIA Optima veľa nevieme, no pod kapotou by sa mal objaviť nový turbobenzínový motor 2,5 l radu Theta3 s odhadovaným výkonom 290 koní, spárovaný s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT a možnosťou pohonu 4x4.

Novinka by sa mala svetu ukázať v decembri 2020 a do predaja prísť začiatkom roka 2021.

Zdroj a foto: thekoreancarblog.com