Vw tiguan 03 2020 1140x190
Thumb kia sorento 2020 autozurnal.com 4 Thumb 7 Thumb kia sorento 2020 autozurnal.com 2 Thumb kia sorento 2020 autozurnal.com 1 Thumb kia sorento 2020 autozurnal.com 3 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 1 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 2 Thumb 7 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 5 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 4 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 3 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 6 Thumb sorento 2020 autozurnal.com 7 Thumb nova kia sorento 2020 autozurnal.com 1 Thumb nova kia sorento 2020 autozurnal.com 2 Thumb content nova kia sorento 2020 uniknute zabery autozurnal 3

Nová KIA Sorento 2020 odhalená úplne bez maskovania!

Len pred pár dňami nová KIA Sorento ukázala tvár, no značnú časť tela zakrývalo maskovanie. Teraz poznáme veľké SUV v celej svojej kráse. Toto je ono, nafotené v uliciach bez akejkoľvek maskovacej fólie. KIA zároveň potvrdila svetový výstavný debut Sorenta na marcovom autosalóne v Ženeve a zverejnila prvé dva oficiálne obrázky.

nova kia sorento 2020
Podľa "uniknutých" záberov sa je na čo tešiť. Konkurent Škody Kodiaq alebo Hyundaiu Santa Fe má podľa prvých fotiek veľmi robustný a majestátny vzhľad, s niekoľkými špecifickými dizajnovými črtami. Spredu zaujme rozmerná verzia pre značku typického tigrieho nosa, nechýbajú samozrejme Full LED svetlá. Aj vzadu na prvý pohľad zaujme svetelná technika, zadné lampy adoptujú dva výrazné vertikálne segmenty. Najnovšie fotky potvrdzujú majestátny vzhľad s odkazom na veľkú Kiu Telluride.


V interiéri nájdete kvalitné, prémiové materiály a taktiež zaujímavý vzhľad a architektúru, ktorá verne nadväzuje na "chlapský" zovňajšok. Dizajn osvieži napr. dvojfarebný kožený volant. Nebude chýbať veľký dotykový displej infotainmentu a plne digitálny prístrojový panel. Volič jazdných režimov automatickej prevodovky bude podľa prvých záberov otočným ovládačom.

Aj ako hybrid

Podľa najnovších informácii by malo Sorento poháňať niekoľko typov pohonu. Pre európskych zákazníkov bude najzaujímavejším práve štvorvalcový turbodiesel 2,2 CRDi. Okrem neho sa hovorí aj o plug-in hybride s prepĺňaným turbobenzínom s objemom 1,6 l a prísť by mal aj úplne nový motor 2,5 l radu Theta3 s odhadovaným výkonom 290 - 300 koní, spárovaný s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT, ktorý dostane aj nová Optima.

KIA sorento
Odporúčame:

SUV KIA Seltos do Európy nepríde. Toto je dôvod

Uvidíme, či tristokoňový ťahúň dorazí aj do európskych vôd, ktoré sú poznačené honom na každý prebytočný gram CO2. Okrem spomenutých pohonov sa šepká aj o klasickom hybride so solárnym panelom na streche a dokonca aj o vodíkových palivových článkoch, do ktorých Kórejci investujú vo veľkom a vidia v nich potenciál.

Zdroj foto: thekoreancarblog