Mitsubishi 1140x190
Thumb nova kia sorento autozurnal.com 7 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 1 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 4 Thumb 6187615 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 5 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 6 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 8 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 9 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 11 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 12 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 13 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 14 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 15 Thumb nova kia sorento autozurnal.com 16

Nová KIA Sorento konečne na oficiálnych záberoch

Kórejskej novinke v triede SUV sa pravidelne venujeme. Po postupnom odhaľovaní a miešaní oficiálnych skíc spolu s "uniknutými" zábermi tú máme nové Sorento konečne v plnej kráse, na oficiálnych záberoch. KIA tvrdila, že Sorento bude iné ako predchodca, a neklamala. Ako sa vám páči?

Odporúčame:

Nová KIA Sorento odhaľuje interiér a motory

nova kia sorento

KIA zverejňuje prvé zábery na nové Sorento tesne pred marcovou výstavnou premiérou, ktorá sa uskutoční na autosalóne v Ženeve 2020. Sorento vyzerá veľmi dobre, hranatejší dizajn s maskulínnymi prvkami mu pasuje. Konkurent Škody Kodiaq alebo Hyundaiu Santa Fe má podľa prvých fotiek veľmi robustný a majestátny vzhľad, s niekoľkými špecifickými dizajnovými črtami. Spredu zaujme rozmerná verzia pre značku typického tigrieho nosa, nechýbajú samozrejme Full LED svetlá. Aj vzadu na prvý pohľad zaujme svetelná technika, zadné lampy adoptujú dva výrazné vertikálne segmenty.  

Zaujme aj interiér, ktorý už na prvý pohľad ponúkne kvalitné materiály. Vzhľadom je špecifický a originálny, podobne ako vonkajší vzhľad nového Sorenta. Dizajn osvieži napr. dvojfarebný kožený volant. Nebude chýbať veľký dotykový displej infotainmentu a plne digitálny prístrojový panel. Na stredovom paneli nebudú chýbať ani fyzické tlačidlá, čo kvitujeme. Volič jazdných režimov automatickej prevodovky bude otočným ovládačom.

Nová KIA Sorento s pomocou elektriny

Len nedávno "unikla" tabuľka s motorizáciami, a o ktorých sme písali v minulom článku. O technike zatiaľ veľa nevieme, KIA nasadenie motorov oficiálne nepotvrdila. Nie všetky "uniknuté" motorizácie dorazia k nám, do Európy. Takmer istotou je nasadenie 2.2 l turbodiesela  a 1.6 l hybridu. S plug-in hybridmi sa v poslednej dobe roztrhlo vrece, v Európe pomáhajú znížiť flotilové emisie a preto očakávame jeho nasadenie. Dávnejšie informácie zdroja blízkeho automobilke hovorili o plug-in hybride s prepĺňaným benzínovým motorom 1.6 a systémovým výkonom 162 kW (220 k). 

Oficiálna výstavná premiéra novej Kie Sorento prebehne 3. marca na autosalóne v Ženeve.