Hyundai 06 2019 leaderboard
Thumb nova kia xceed driveit.sk 1 Thumb nova kia xceed driveit.sk 1

Nová Kia XCeed na prvej oficiálnej fotke. Ako sa vám páči?

Nedávno sme priniesli materiál so špionážnymi fotkami novej Kie XCeed a museli sme skonštatovať, že vyzerá ozaj výborne. Teraz tu máme oficiálny záber priamo od Kie. Nový crossover sa zaradí po bok piatich ďalších SUV/crossover bratov kórejskej značky a oficiálne ho predstavia koncom júna 2019. Nová Kia XCeed má byť štýlovejšou alternatívou ku tradičným SUV.

To, že nové Kie vyzerajú veľmi dobre až výborne je zásluhou európskeho dizajnového centra značky vo Frankfurte. Je vcelku zaujímavé, aký dizajnový trend sa vo vodách SUV / crossover šíri. Ľudia chcú vyššie auto no zároveň nech je vzhľadom "športové" a nech evokuje dynamiku coupé. To, že aj protichodné atribúty sa dajú skĺbiť do veľmi podareného celku, dokazuje aj nová Kia XCeed. Len sa pozrite na jej bočnú siluetu. Palec hore... Po hatchbacku, kombi a štýlovom "shooting brake" ProCeed bude XCeed štvrtým zástupcom kompaktnej rodiny. Hierarchicky sa zaradí pod Kiu Sportage. Čakať môžeme tiež nasadenie digitálneho prístrojového panelu Supervision, a to vôbec po prvý krát!

Nová Kia XCeed obohatí úspešnú rodinu

Technika pod kapotou má byť veľmi podobná až totožná s ostatnými členmi rodiny Ceed. Pod kapotou nájdeme prepĺňané motory 1,0 T-GDI, 1,4 T-GDI a 1,6 CRDi, spriahnuté so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Otázkou je pohon všetkých štyroch kolies. Predpokladám, že Kia XCeed bude "len" predokolka a do vienku dostane dnes moderné vylepšenie do ľahkého terénu, ktoré spočíva v prepracovanej trakčnej kontrole. 

Kia tvrdí, že napriek dizajnu, ktorý vzbudzuje viac emócii má byť XCeed porovnateľne praktický s podobnou mierou vnútorného priestoru ako tradiční konkurenti. Emilio Herrera, výkonný riaditeľ Kia Motors Europe, hovorí: „Vďaka športovému dizajnu a prejavu bude nová Kia XCeed žiadanejšia ako mnoho vyšších a väčších SUV. Ponúka univerzálnosť a inteligentne navrhnutý dizajn s praktickými atribútmi SUV v športovejšom tele.“