Hyundai 06 1 2019 1140x190

Nová Kia XCeed zaujme podvozkom a komfortom

O najnovšom zástupcovi rodiny Ceed sme už pár krát písali. Kia postupne zverejňuje informácie o novom štýlovom crossoveri, ktorý má potenciál stať sa bestsellerom. Po prvýkrát Kia použije digitálny prístrojový panel, no to nie je všetko. Nová Kia XCeed dostane prepracovaný podvozok spolu s hydraulickými dorazmi tlmičov. Značka tiež tvrdí, že zároveň poskytuje zábavné a aj športové jazdné vlastnosti. V plnej kráse novinku predstavia už 26. júna.

Už vieme, že nová Kia XCeed bude vzhľadovo veľmi zaujímavá. Kombinuje prvky hatchacku, crossoveru a kupé so splývajúcou zadnou časťou. Ako celok to funguje skvele, čo potvrdzujú aj prvé "živé" fotky zo slovenských ciest. Pozrite si náš Facebook. Teraz poznáme aj niektoré technické detaily z oblasti podvozku a jazdných vlastností.

Hydraulické dorazy pomáhajú komfortu a jazdným vlastnostiam

Na prednú nápravu všetkých verzií Kia XCeed štandardne namontujú nové hydraulické dorazy, ktoré sa v Ceede objavili po prvýkrát. Gumový doraz pláva v hydraulickej kvapaline v tlmičoch a zaisťuje komfortnú jazdu aj na zlých povrchoch. Hydraulické dorazy pomáhajú zaveseniu kolies absorbovať väčšie údery s hladkou a progresívnou odozvou. Kia tiež tvrdí, že taktiež prispievajú k citlivejšiemu riadeniu a zlepšujú celkovú kontrolu nad karosériou, pričom sa zároveň znižuje hluk pochádzajúci zo zavesenia kolies pri prejazde nerovnosťami.

Nová Kia XCeed ako zábavnejšia alternatíva SUV...

Ale pravdepodobne bez pohonu 4x4. Tradičné SUV modely s pohonom všetkých kolies novinka nezastúpi. S výnimkou nových hydraulických dorazov zostávajú podvozkové komponenty plne nezávislého zavesenia kolies identické s komponentmi pre hatchback Ceed, shooting brake ProCeed a kombi Ceed Sportswagon. Svetlá výška sa však oproti štandardnej verzii Ceed (v závislosti od veľkosti kolies) zvýšila až o 42 mm. Konštruktéri tiež zmäkčili predné a zadné pružiny o 7 %, resp. 4 %.

Sériová verzia novej Kia XCeed sa predstaví 26. júna.