Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb skoda octavia rs 2020 autozurnal 1 Thumb skoda octavia rs 2020 autozurnal 2

Nová Škoda Octavia RS 2020 na prvých ilustráciách

Fanúšikovia rýchlych modelov mladoboleslavskej značky už netrpezlivo očakávajú príchod vrcholnej Škody Octavia RS 2020 štvrtej generácie. Na verných ilustráciách webu kolesa.ru si pozrite, ako môže vyzerať. Čo rýchla "eresa" ponúkne?

Prečítajte si tiež: 

Nová Škoda Octavia je tu! (video predstavenie + veľká galéria)


Do ilustrácii novej Škody Octavia RS sa tentokrát pustil tradične web Kolesa.ru, ktorý pravidelne prichádza s ilustráciami očakávaných modelov. Najdôležitejšie je, že sa vie trafiť do finálnej podoby, čo už veľakrát potvrdil. Decentnými úpravami po vzore ostatných modelov a predchádzajúcej generácie rýchlej Octavie pozdvihol vzhľad očakávanej novinky. Nechýbajú typické "RS" 19-palcové kolesá, modifikované nárazníky pre viac dynamiky a agresivity, dvojité koncovky výfuku, zadný spojler, červené brzdové strmene a samozrejme nižšia svetlá výška. V sériovej podobe očakávajte veľmi podobný vzhľad, keďže Octaviu RS "škodováci" upečú podľa tradičného receptu RS modelov, ktorý poznáme napr. z veľkého Kodiaqu RS

Odporúčame:

Tento nenápadný Superb je takmer rovnako rýchly ako Audi RS6!

Škoda Octavia RS 2020 so širokou paletou verzií

Nový, štýlovejšie ladený liftback s plynule klesajúcou líniou strechy je skvelým a emotívnejším základom ako v prípade predchádzajúcej generácie s menej atraktívnou karosériou. Octavia RS má potenciál stať sa ešte úspešnejšou ako doteraz. Pomôcť má k tomu okrem liftback a kombi verzie aj široká paleta motorizácii, po prvýkrát bude k dispozícii aj ako plug-in hybrid! Okrem toho bude v ponuke s rýdzo benzínovým naftovým motorom. Nebude chýbať ani pohon 4x4. Každý si tak príde na svoje. 

Plug-in hybridná verzia dostane pohonnú jednotku s výkonom 180 kW/245 k. Základom bude motor 1.4 TSI, 6-stupňová prevodovka DSG a elektromotor. Batéria bude mať kapacitu 13 kWh a na elektrinu takto motorizovaná Octavia prejde 50 km. Výkonové parametre naftovej a benzínovej Octavie RS nepoznáme, oproti odchádzajúcej generácii si však jemne polepšia. V závislosti na zvolenom motore si zákazník bude môcť vybrať medzi manuálnou a automatickou prevodovkou DSG a taktiež medzi pohonom predných a všetkých štyroch kolies.

Štandardom bude progresívne riadenie a najmä nové LED Matrix svetlá, na ktoré sú v Škode právom hrdí. Dátum premiéry novej Škody Octavia RS IV zatiaľ nepoznáme, no prinajlepšom sa nám ukáže práve na veľkom európskom autosalóne v Ženeve, teda v marci 2020.

Zdroj: kolesa.ru, motor1.com

Videoarchív: