Peugeot 09 2019 suv 1140x190px
Thumb 2t Thumb 1t Thumb 3t Thumb 4t Thumb 5t Thumb 7t

Nová Toyota Yaris bude odvážna, naznačuje to prvý obrázok

V piatok 11. októbra sa v Amsterdame uskutoční svetová premiéra štvrtej generácie Toyoty Yaris. Prvé dojmy vám kvôli embargu prinesieme na budúcu stredu, teda 16. októbra.

Ak ide o dizajn, môžeme sa tešiť na razantnú zmenu. Aspoň tak to naznačuje screenshot z videa, v ktorom šéf japonskej automobilky Akio Toyoda s technickým viceprezidentom a hlavným inžinierom hodnotia jazdné vlastnosti Toyoty Corolla. V úvodnom zábere na moment vidno aj nový Yaris. 

Malá Toyota sa výrazne zaoblila, čím trochu pripomína prvú generáciu, vyrábanú v rokoch 1999 až 2005. V porovnaní s ňou však pôsobí výrazne agresívnejšie. Všimnite si optické prepojenie masky chladiča a spodného otvoru v nárazníku čiernym plastom. Zaujímavé sú aj hrany vôkol predných hmloviek.

Toyota Yaris s poradovým číslom štyri je úplne nové auto. Japonci ho postavili na platforme GA-B, odvodenej od väčších modelov Corolla, C-HR, Prius,... Očakávať môžeme vyššiu tuhosť karosérie, čo má vplyv nielen na bezpečnosť a jazdné vlastnosti, ale aj na komfort pruženia. Tlmiče totiž v tuhej karosérii majú omnoho väčšiu oporu. Nová platforma je priestorovo úspornejšia, takže konštruktérom sa ľahšie získavali bonusové centimetre pre cestujúcich i batožinu. Dizajnérom nový technický základ zasa umožnil skrátiť previsy karosérie.

Vo vnútri nájdeme aktualizovaný multimediálny systém, konečne podporujúci zrkadlenie obsahu telefónu prostredníctvom Android Auto a Apple CarPlay. Chýbať nebude balík asistenčných systémov, nesúci názov Toyota Sense 2.0. Pod kapotou nepochybne objavíme hybridnú techniku, ďalšie motory sú zahalené rúškom tajomstva.

Neostáva iné, iba si počkať do najbližšej stredy. Hneď ráno prinesieme kompletné informácie a prvé dojmy z novej Toyoty Yaris.