Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb nove bmw m3 manualna prevodovka autozurnal.com 1 Thumb nove bmw m3 manualna prevodovka autozurnal.com 3 Thumb nove bmw m3 manualna prevodovka autozurnal.com 4 Thumb nove bmw m3 manualna prevodovka autozurnal.com 2

Nové BMW M3 príde aj vo verzii, ktorú tu chceme navždy

Manuálne prevodovky sú na pokraji vyhynutia. A to nielen pri "bežných" autách, ktorým automaty poskytujú vyššiu dávku komfortu, ale aj pri autách zameraných na radosť jazdy. Nové BMW M3 chvalabohu príde aj v puristickej verzii, ktorá bude skvelou alternatívou pre ľudí, ktorí na manuálne prevodovky v športových autách nedajú dopustiť.

Nové BMW M3 2020

Ilustrácia magazínu Car s predpokladanou podobou nového BMW M3.

Automatické prevodovky našli cestu aj do vysokovýkonných áut... A je to logické. S manuálom na okruhu rýchlejší nebudete, moderné športové automaty pri rýchlej jazde strieľajú jeden rýchlostný stupeň za druhým a jazdec sa môže sústrediť len a len na najrýchlejší čas. Čo však radosť z jazdy a charizma, ktorú autu manuálne prevodovky dodávajú? To je už iná pesnička a dokáže väčšmi chytiť za srdce.

Prečítajte si tiež:
 Spaľovacie motory tu ostanú ešte veľmi dlho, tvrdí BMW

BMW M3 CS

S automatom budete rýchlejší (na fotke BMW M3 CS F80), ale manuál viac vtiahne do deja. 

Aj preto je skvelé, že nové BMW M3 s kódovým označením G80 ponúkne pre každého niečo. Dúfajme, že takáto možnosť tu zostane aj v budúcnosti, pre BMW je to obzvlášť zaujímavou konkurenčnou výhodou. Nové BMW M3 2020 bude mať 3,0 l turbobenzínový motor BMW S58, ktorý poznáme z modelov X3 M a X4 M. Okrem 8-stupňovej prevodovky ponúkne nový bavorský supersedan strednej triedy aj 6-stupňový manuál a pohon zadných kolies. Potvrdil pre britský magazín Car šéf divízie BMW M, Markus Flasch. Podľa neho by nové BMW M3 malo byť na výber v troch základných líniách. Okrem štandardného BMW M3 s výkonom 480 koní príde aj verzia Competition s 510 koníkmi. Tieto verzie budú mať pohon štyroch kolies M XDrive, ktorý poznáme z brutálneho BMW M5.

Prečítajte si tiež: 
Nové BMW M8 2020 je tu! Nabili ho špičkovou technikou

BMM M3 S58

M3 bude poháňať agregát S58, ktorý poznáme z modelov X3 M a X4 M.

Treťou verziou má byť Pure s manuálnou prevodovkou, pohonom zadných kolies a elektronicky riadením samosvorným diferenciálom. Verzia pre puristov by mala mať nižší výkon na úrovni 450 - 460 koní, čo však vyváži nižšia hmotnosť. Dôvodom je to, že BMW má manuálnu prevodovku, ktorá zvládne preniesť maximálne 650 Nm. Pure má byť aj o niečo lacnejšia. Uvidíme, aké ďalšie zmeny prinesie. Okrem sedanu M3 príde Pure aj ako kupé M4.

Zdroj a foto: carmagazine.co.uk