191 19 hyund kampan tucson nline 1140x190px
Thumb d22f5a63 2020 bmw m3 Thumb d22f5a63 2020 bmw m3 Thumb content nove bmw m3 a m4 autozurnal.com 1 Thumb content nove bmw m3 a m4 autozurnal.com 2 Thumb content 2020 bmw m4 photoshop 830x553 Thumb content bmw m4 rendering

Nové BMW M3 2020, si to ty?

V poslednej dobe sa s "únikmi" fotiek nových modelov roztrhlo vrece. Platí to najmä o novinkách koncernu VW (Golf VIII, nová Octavia IV), no teraz tu máme poriadny kaliber z dielne BMW! Pravdepodobne sa pozeráte na sériovú podobu nového BMW M3 s kódovým označením G80.

Prečítajte si tiež: 
Nové BMW M3 príde aj vo verzii, ktorú tu chceme navždy

Pravdepodobne si niekto zo zamestnancov BMW vzal ako príklad nedávny únik fotiek nového Golfu a riskoval s mobilom v ruke podobným spôsobom:) Na FB stránke Evolve Automotive sa objavila fotka zadnej časti BMW radu 3, ktoré vyzerá veľmi, veľmi agresívne. Aj keď to nie je potvrdené, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o nové BMW M3 2020. Naznačuje to agresívne tvarovaný zadný nárazník, dve dvojité koncovky výfukov, špeciálne disky kolies a o rozšírenom rozchode kolies napovedajú vyčnievajúce blatníky. Zaujímavosťou je lakovaný difúzor červenou farbou. Ide o jemne kontroverzný prvok, no v sérii môže pridať novej M3 na agresivite.

Nové BMW M3 príde aj vo verzii pre puristov

Čo o novinke doposiaľ vieme? Zábery zamaskovaných prototypov predpovedajú veľké, horizontálne predné obličky, podobné ako na koncepte 4 Concept, ktorý mníchovská značka ukázala vo Frankfurte. BMW tak pri novej M3 mohlo staviť na kontroverzné dizajnové prvky, uvidíme aká bude realita. Agresívne črty sa k supersedanu hodia.

Nové BMW M3 a M4 však nebudú len o vzhľade, ale najmä o technike pod kapotou. A tou potešia aj fanúšikov manuálneho radenia. Navyše, nebude chýbať puristická verzia "Pure". Podľa doterajších informácii budú mať 3,0 l turbobenzínový motor BMW S58, ktorý poznáme z modelov X3 M a X4 M. Okrem 8-stupňovej prevodovky ponúkne nový bavorský supersedan a kupé strednej triedy aj 6-stupňový manuál a pohon zadných kolies. Potvrdil to pre britský magazín Car šéf divízie BMW M, Markus Flasch.

Podľa neho by nové BMW M3 a M4 malo byť na výber v troch základných líniách. Okrem štandardného naladenia s výkonom 480 koní príde aj verzia Competition s 510 koníkmi. Tieto verzie budú mať pohon štyroch kolies M XDrive, ktorý poznáme z brutálneho BMW M5.

Treťou verziou má byť Pure s manuálnou prevodovkou, pohonom zadných kolies a elektronicky riadením samosvorným diferenciálom. Verzia pre puristov by mala mať nižší výkon na úrovni 450 - 460 koní, čo však vyváži nižšia hmotnosť. Pure má byť aj o niečo lacnejšia.