Mercedes 3 2020 1140x190 autozurnal
Thumb bmw m4 rendering Thumb 2020 bmw m4 photoshop 830x553 Thumb nove bmw m3 a m4 autozurnal.com 1 Thumb nove bmw m3 a m4 autozurnal.com 2

Nové BMW M4 (a M3) môže vyzerať takto

Súčasnému dizajnovému jazyku BMW dominujú veľké predné obličky, alebo ak chcete ľadvinky. Podľa konceptu a predobrazu novej generácie BMW 4, ktorý predstavili na autosalóne vo Frankfurte, obrovský horizontálny gril adoptujú aj nadchádzajúce sériové modely. Prvou lastovičkou môžu byť nové M modely.

Prečítajte si tiež: 
Nové BMW M3 príde aj vo verzii, ktorú tu chceme navždy 


Pri ceste do Frankfurtu sme aj my zahliadli pravdepodobne nové BMW M3 v maskovacej fólii. Pri pohľade spredu bolo očividné, že pod maskovaním skrýva netradične veľké horizontálne ľadvinky, presne ako Concept 4 z frankfurtskej výstavy IAA 2019. Je pravdepodobné, že nové BMW M3 a M4 dostanú odlišné tvarovanie prednej časti ako štandardná "trojka". Kvôli väčšiemu odlíšeniu od BMW 3 by takúto prednú časť mohlo adoptovať aj štandardné BMW 4. Concept 4 sme si prezreli na autosalóne Frankfurt 2019.

Nové BMW M3 a M4 po vzore Concept 4

To, ako bude nové BMW M4 vyzerať, načrtol virtuálny dizajnér Avarvarii. Do celku zakomponoval súčasné dizajnové rysy bavorských áut, nechýba samozrejme základ z BMW 3 a zapracoval aj kontroverzné horizontálne obličky. To, ako sa vám celok pozdáva, nechám na vás. Je však pravdepodobné, že ak nové modely veľký gril adoptujú, budú vyzerať veľmi podobne.

Prečítajte si tiež: 
Prečo BMW zanevrelo na rýchle a výkonné kombi modely?

Nové BMW M4
BMW M3 a M4 však nebudú len o vzhľade, ale najmä o technike pod kapotou. A tou potešia aj fanúšikov manuálneho radenia. Navyše, nebude chýbať puristická verzia "Pure". Podľa doterajších informácii budú mať 3,0 l turbobenzínový motor BMW S58, ktorý poznáme z modelov X3 M a X4 M. Okrem 8-stupňovej prevodovky ponúkne nový bavorský supersedan a kupé strednej triedy aj 6-stupňový manuál a pohon zadných kolies. Potvrdil to pre britský magazín Car šéf divízie BMW M, Markus Flasch.

Podľa neho by nové BMW M3 a M4 malo byť na výber v troch základných líniách. Okrem štandardného naladenia s výkonom 480 koní príde aj verzia Competition s 510 koníkmi. Tieto verzie budú mať pohon štyroch kolies M XDrive, ktorý poznáme z brutálneho BMW M5.

Treťou verziou má byť Pure s manuálnou prevodovkou, pohonom zadných kolies a elektronicky riadením samosvorným diferenciálom. Verzia pre puristov by mala mať nižší výkon na úrovni 450 - 460 koní, čo však vyváži nižšia hmotnosť. Pure má byť aj o niečo lacnejšia.

Zdroj foto: automedia, avarvarii