Conti france sk 1140x86

Nový Citroën C3 skúšajú na slovenských cestách. Odhalia ho v júni

Prípravy na sériovú výrobu novej "cé-trojky" bežia naplno. Súrodenec Peugeotu 208 príde s odvážnym dizajnom a možnosťou ozdobiť si auto podľa vlastného vkusu.

Ak pravidelne jazdíte po diaľnici D1 v smere od Trnavy na Žilinu, možno aj vy ste už stretli zamaskovaný prototyp malého auta. Ide o nový Citroën C3, ktorý bude koncern PSA Peugeot Citroën vyrábať výhradne na Slovensku.

Prvýkrát sa novinka u nás objavila v marci, kedy si ju mohli pozrieť zamestatnci trnavského závodu. Aktuálne testovanie súvisí s prípravami na sériovú výrobu, ktorá má odštartovať koncom tohto roka. Fabrika kvôli nez od budúceho roka nabehne na štvorzmennú prevádzku.

Nový Citroën však uvidíme podstatne skôr, Francúzi ho odhalia na špeciálnom podujatí v Lyone už koncom júna.  

Podľa informácií Autožurnálu bude "cé-trojka" pripomínať stavebnicu. Francúzi totiž ponúknu obrovské množstvo rôznych doplnkov, lakov a iných ozdôb, vďaka ktorým si zákazník nakonfiguruje auto podľa seba.

Veľká individualizácia bola doteraz výsadou skôr drahších imidžových modelov. Francúzi ju chcú posunúť na novú úroveň a ponúknuť v "lacnej" Cé-trojke. 

K dispozícii majú byť aj športovo ladené doplnky, pretože Citroën z modelu C3 odvodí špeciál WRC, určený pre majstrovstvá sveta v rely. Dokonca je možné, že súťažné auto sa na verejnosti objaví skôr ako sériové.

Pod novým dizajnom malého Citroënu sa bude ukrývať osvedčená technika. Model C3 ostane verný súčasnej platforme PF1, ktorú využíva aj sesterský Peugeot 208. Nasadenie nového podvozka EMP1 bolo odložené.