Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com  1 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com  2 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com  3 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 1 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 2 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 3 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 5 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 4 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 7 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 6 Thumb vw novy golf 8 viii 2020 autozurnal.com 8

Nový Golf 8 nafotili kompletne bez maskovania

Nový Golf 8 mal Volkswagen predstaviť už dávno. Problémy pri ladení softwaru však spôsobili, že oficiálne predstavenie novinky sa naďalej posúva. Stačiť tak musia aspoň "akože špionážne" zábery, ktoré nafotili pri nakrúcaní reklamného spotu v Madride.

Volkswagen predstaví nový Golf 8. generácie pravdepodobne až na konci roka 2019. Na autosalón vo Frankfurte ho neprivezie. Snáď aj kvôli tomu, aby nový Golf "nezatienil" horúcu novinku, veľkostne podobný plne elektrický VW ID. 3. 

Prečítajte si tiež: 
Nový VW Tiguan 2022 bude zásadne iný. Vzhľadom aj technikou 

Vzhľadom pôsobí novinka veľmi evolučne a zmeny sú konzervatívne. Malá revolúcia má nastať v interiéri. Golf prinesie obrovský displej infotainmentu, špičkovú konektivitu a výbavu.

Nový Golf 8 s evolučným poňatím

Ako bude vyzerať? O žiadnu revolúciu nepôjde. Volkswagen sa revolučných krokov nebojí, len nedávno sme sa dozvedeli, že nový Tiguan bude mať odlišný charakter ako súčasná generácia. No pri Golfe išlo o stávku na istotu. Známa silueta a dizajnové detaily už z diaľky kričia, že toto nemôže byť nič iné, než nový VW Golf. Zamaskované a čiastočne zamaskované prototypy sme videli už v minulosti (obrázky v galérii), no až teraz sa môžete pozrieť na tvary, ktoré "nezdobia" žiadne maskovacie prvky.

Zvonku evolúcia, vnútri malá revolúcia - také by malo byť poňatie interiéru nového Golfu. Nepôjde ani tak o tvary, ako o digitalizáciu a obrovský displej, ktorý nahradí tradičné ovládacie prvky. Spolu s digitálnym prístrojovým panelom má ísť z pohľadu infotainmentu, konektivity a multimediálnej výbavy o etalón triedy. Najmä vo vyšších výbavových stupňoch.

VW Golf 8 2020

Staršie "špionážne" zábery ukázali takmer všetko, no zdobilio ich minoritné maskovanie dôležitých dizajnových prvkov.

Aj kvôli špičkovej výbave tu nový Golf stále nie je, automobilka v minulosti priznala problémy pri ladení softwarovej výbavy. Podľa AutoNews a niekoľkých zdrojov je dôvod odkladu predstavenia nového Golfu v odladení softwaru a vyriešení problémov, ktoré majú príčinu v prešpikovanej elektronike a infotainmente zástupcu nižšej strednej triedy. Nový Golf 8 má nastaviť latku a byť najprepracovanejší, alebo ak chcete “najpripojenejším” autom v segmente C.

Aj napriek neustálemu odsúvaniu premiéry už poznáme dátum, kedy nový Golf 8 začnú predávať na domácom nemeckom trhu. Má to byť 9. týžden roku 2020.