Thumb 1h Thumb 2h Thumb 3h Thumb 4h Thumb 5h Thumb 7h Thumb 8h Thumb 9h Thumb 10h Thumb 11h Thumb 12h

Nový Hyundai Santa Fe na prvých fotografiách vyzerá odvážne

Hyundai okolo nového Santa Fe už nerobí tajnosti. Ukázal aj interiér.

Najväčšie v Európe predávané SUV značky Hyundai má takzvaný univerzálny dizajn. Neurazí a páči sa zákazníkom z rôznych kútov sveta. Nová - už štvrtá - generácia Santa Fe vyzerá podstatne odvážnejšie.

Automobilka len nedávno zverejnila prvé počítačové skice a vzápätí sa na internete objavili fotografie hotového auta. Pozrieť si môžeme nielen predné a bočné partie karosérie, ale aj palubnú dosku.

Keď Hyundai avizoval extravagantné línie nového Santa Fe, rozhodne nepreháňal. Podobne ako malá Kona, aj veľké Santa Fe má horizontálne rozdelenú svetelnú techniku. Tesne pod kapotou kapoty motora sa nachádzajú denné LEDky a nižšie sú stretávacie, diaľkové svetlá i smerovky.

Výrazná maska chladiča s chrómovanou lištou auto opticky rozširuje. Rovnako nepriehliadnuteľné sú lemy blatníkov, zvýraznené plastovým obkladom i prelismi v plechu.

Zato palubná doska pôsobí o poznanie konzervatívnejšie. Základné línie sa nesú v rovnakom štýle, aký priniesol kompaktný hatchback i30. Palubná doska je nízka, obsahuje veľa klasických mechanických ovládačov a dotykový displej multimediálneho systému trčí do priestoru. Detailnejší pohľad naznačí, že prístrojový panel je rozdelený na tri základné časti a pravdepodobne celý je digitálny.

Podľa neoficiálnych správ Hyundai opäť ponúkne dve veľkostné verzie. Predĺžené Santa Fe však príde okolo roku 2020. Bude až osemmmiestne - s usporiadaním sedadiel  2-3-3 - a Hyundai ním mieri predovšetkým na severoamerický trh. Či bude tento variant dostupný aj u nás, zatiaľ nevedno.

Rovnako otázne je, akú techniku bude mať nový Hyundai Santa Fe po kapotou. Do premiéry na marcovom autosalóne v Ženeve si musíme vystačiť iba s neoverenými informáciami. Podľa nich by SUV malo dostať benzínový i naftový dvojliter a vrcholom opäť bude naftový štvorvalec 2,2 CRDi. Alternatívu k šesťstupňovej manuálnej prevodovke predstavuje osemstupňový automat.

Isté je, že v útrobách SUV sa objaví nová generácia pohonu všetkých štyroch kolies a množstvo rôznych asistenčných systémov.

O mesiac hádam budeme vedieť viac.