Peugeot 09 2019 suv 1140x190px
Thumb 2021 hyundai tucson rendering Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 2 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 1 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 3 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 4 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 5 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 6 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 7 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 8 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 9 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 10 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 11 Thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 12

Nový Hyundai Tucson bude športovejší a odvážnejší

Obľúbený Hyundai Tucson už testujú v ďalšej generácii, ktorá bude podľa nových záberov zamaskovaných prototypov odvážnejšia a športovejšia.

Prečítajte si tiež: 
Test Hyundai Tucson N Line 1,6 T-GDI 4x4: Neprehliadnuteľný klasik 


Opticky nižšia silueta, širší postoj a ostrejšie rezané linky karosérie. Pod kamuflážou jasne vidieť charakteristické dizajnové prvky nového Tucsonu, ktorý by mal na trh doraziť v roku 2020 - 2021.
Na základe zakamuflovaných testovacích prototypov vznikli aj virtuálne zábery webu Kolesa.ru, ktorý tradične prichádza s predpokladaným vzhľadom novinky. Upozorňujeme, že nejde o oficiálne zábery, no skúsenosti hovoria, že budúci vzhľad dokážu predpokladať s vysokou presnosťou. Predná časť by mala pripomínať väčšieho bračeka, Hyundai Santa Fe, no pôsobiť športovejšie a agresívnejšie. Zadná časť je väčšie tabu, keďže kamuflované prototypy toho skrývajú pri zadnom pohľade veľa. Predpokladáme, že tu sa dizajnéri Hyundai viac odviažu a prinesú nový dizajnový jazyk.

Nový Hyundai Tucson prekvapí dizajnom, polepšia si technológie

Čo o novom Tucsone vieme? Ľudia z Hyundai hovoria, že vzhľadom nový Tucson prekvapí, doslova šokuje. Nepôjde teda o ďalšieho, povedzme sterilného zástupcu triedy kompaktných crossoverov/SUV, ale o model s vlastnou, výraznou identitou. Výrazne si polepšia použité technológie a nové možnosti výbavy. Samozrejmosťou budú prepracované asistenčné, bezpečnostné systémy a stále módnejšia konektivita. Motorová paleta bude pozostávať predbežne z modernizovaného benzínového štvorvalcového motora 1,6 , a to v atmosférickej a prepĺňanej verzii. Priestor by mal dostať aj hybridný pohon 2.0 GDi HEV z novej Sonaty. Nasadenie naftových motorov je zatiaľ neznámou. Pre zaujímavosť, v USA by mal nový Hyundai Tucson dostať pod kapotou aj úplne nový motor radu Theta s objemom 2,5 litra, a to v atmosférickej ale aj turbo verzii... Už teraz závidíme.

Novy hyundai tucson
Zdroj foto: Kolesa.ru, @automedia.com