Hyundai rodina i30 1140x190
Thumb 2r Thumb 1r Thumb 2r Thumb 3r Thumb 4r Thumb 4r Thumb 5r Thumb 6r Thumb 7r Thumb 8r Thumb 9r Thumb 10r Thumb 11r Thumb 12r Thumb 13r Thumb 14r

Nový Renault Mégane RS sa pripomína cez patentové snímky

V archíve Svetovej organizácie duševného vlastníctva sa občas objavia aj také novinky, ktoré by verejnosť ešte vidieť nemala.

Niežeby sme nový rýchly Renault Mégane ešte nevideli, ale patentové snímky ho ukazujú zo všetkých strán. 

Vďaka nim sa môžeme pokochať rozšírenými blatníkmi, centrálne umiestnenou koncovkou výfuku aj veľkým zadným spojlerom.

Hlavne nafúknuté blatníky dnes nebývajú medzi rýchlymi hatchbackmi štandardom. Môžeme si byť istí, že Francúzi si opäť dali záležať.

Zaujímavo pôsobí aj svetelná technika. Obrázky pocházajúce z archívu Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO) naznačujú, že Mégane RS dostane špecifickú grafiku predných i koncových svetiel. Pekným detailom sú predné hmlovky, ktoré tvarom pripomínajú šachovnicu. Podobne ako v menšom Cliu RS, aj tu by mali zároveň plniť funkciu prisvecovania do zákrut. 

Renault Sport predviedol svoj najnovší projekt počas májovej Veľkej ceny Monaka Formuly 1. Pravda, auto bolo zahalené do maskovacej fólie. Oficiálna premiéra sa uskutoční v septembri na frankfurtskom autosalóne.

Svojím spôsobom to bude len formalita, pretože okrem vzhľadu dnes poznáme aj veľa technických detailov. Prezradili ich samotní zástupcovia francúzskej značky.

Renault Mégane RS bude mať – tak ako doteraz – pohon predných kolies. Novinkou je systém natáčania všetkých kolies 4Control, ktorý vylepší mrštnosť auta v zákrutách a zároveň obratnosť v meste.

Zákazník si bude môcť vybrať z dvoch základných verzií. Civilnejšia Sport ponúkne istý komfort na každý deň, zatiaľ čo variant Cup s tuhším podvozkom patrí hlavne na okruh.

Vôbec prvýkrát v histórií rýchleho Mégane zákazník dostane na výber medzi manuálnou a dvojspojkovou automatickou prevodovkou. 

Charakteristiku motora Francúzi ešte stále taja. Po nedávnej premiére kupé Alpine A110 je takmer isté, že aj najnovší model z dielne Renault Sport bude mať pod kapotou prepĺňaný benzínový štvorvalec 1,8 TCe. Výkon by v porovnaní s Alpine mal stúpnuť na vyše 300 konských síl (221 kW).

Predaj novinky začne v prvom štvrťroku budúceho roka.