Hyundai 06 1 2019 1140x190
Thumb novy volkswagen tiguan 2022 autozurnal.com 2 Thumb novy volkswagen tiguan 2022 autozurnal.com 1

Nový Volkswagen Tiguan 2022 na neoficiálnych ilustráciách

Minule sme vám priniesli článok s informáciami, ktoré hovorili o výraznej zmene svetového bestselleru nemeckej značky. Nový Volkswagen Tiguan príde v roku 2022 a prejde si zmenou identity. Z praktického stredne veľkého SUV má byť väčšia štýlovka s karosériou SUV-kupé, alebo ak chcete CUV. Bude vyzerať podobne ako na týchto ilustráciách?

Prečítajte si tiež: 
Nový Golf 8 nafotili kompletne bez maskovania

Nový Volkswagen Tiguan 2022
Je veľká šanca, že áno. Portál Kolesa.ru, ktorí pravidelne pripravuje ilustrácie nových ohlásených modelov s veľkou vzhľadovou "presnosťou", prináša potencionálny vzhľad nového Tiguanu. A zapracovali to, o čom hovoril nedávno magazín Auto Express, podľa zdroja blízkeho automobilke VW. Nový Volkswagen Tiguan 2022 dostane nižšiu siluetu a celkovo emotívnejší dizajn, ktorý však nemá prekážať praktickosti interiéru a veľkosti batožinového priestoru. Uvidíme, aká bude prax, keďže zvažujúca sa strecha predsa ukrojí z miesta nad hlavou zadných cestujúcich a určité ústupky budú kvôli SUV-kupé dizajnu nutné. Zadná časť na ilustráciách dostala spojené svetlá, ktoré sú dnes veľmi moderné a Tiguanu by pasovali.

Nový Volkswagen Tiguan 2022 nebude zďaleka jediný

Ak ste si mysleli, že rozmach crossoverov a SUV, a to najmä z koncernu Volkswagen, je na vrchole, čítajte ďalej. V rovnakom čase príchodu nového Tiguanu má prísť aj kupé verzia kompaktného VW T-Cross. Značka tým posilní postavenie na trhu zvýšených áut, keďže mix SUV a kupé je veľmi v móde a každý si chce ukrojiť z veľkého koláča. Keď sme už pri tých mixoch, Volkswagen v týchto dňoch predstavil otvorenú verziu T-Roc Cabriolet, teda kombináciu kabrioletu a SUV. Hovorí sa tiež o ešte menšom zástupcovi, ktorý bude pod T-Crossom, príde v roku 2022 a má ísť o sériovú podobu konceptu Taigun spred niekoľkých rokov. Pridajte k tomu elektrický ID. Crozz a rodina VW crossoverov/SUV bude v Európe veľmi veľká. A je predpodklad, že po roku 2022 sa rozšíri ešte o ďalšie modely s novými mixami karosérii. 

Zdroj foto: Kolesa.ru