Peugeot 09 2019 suv 1140x190px
Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 7 Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 2 Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 4 Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 3 Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 5 Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 6 Thumb novy vw golf viii autozurnal.com 7

Nový VW Golf VIII konečne v produkčnom háve bez maskovania!

Premiéra nového VW Golf VIII prebehne 24. októbra 2019. Postupne sa nám odhaľoval s jemným maskovaním, neskôr sa ukázal v Madride v plnej kráse, ale na menej kvalitných záberoch. Novinku však konečne nafotili na zatiaľ najlepších záberoch. A nechýba ani prelomový, revolučný interiér.

Prečítajte si tiež: 
Golf je etalónom evolučného dizajnu. Pozrite si, ako sa vyvíjal


Na nové zábery Golfu VIII v produkčnom háve upozornila FB stránka Som fanúšik Volkswagenov. Vzhľad je konečne bez maskovania a evolučný dizajn môžeme vidieť v plnej kráse. Na fotkách zjavne nie je úplne vrcholná verzia, súdime podľa priemerne veľkých kolies diskov a manuálnej prevodovky. Zábery odhaľujú najmä nové predné svetlomety spolu so zaujímavo tvarovaným, aj keď jednoduchým predným nárazníkom. Tieto prvky patria medzi najväčšie dizajnové novinky. Ostatok je známou evolúciou, ktorá ku Golfu pasuje už od roku 1974, kedy prišla na trh prvá generácia. Zadné partie najnovšie zábery neukazujú. Profil karosérie odkazuje na odchádzajúcu, siedmu generáciu. Všimnite si tiež nové logo Volkswagen, ktoré je symbolom ďalšej éry Volkswagenu.

Nový VW Golf VIII po vzore ID.3 a Passatu

Iná pesnička vládne v interiéri. Ten je revolúciou, a to nielen vzhľadom, ale najmä technológiou a novým poňatím ovládania. Palubná doska prešla kompletným prepracovaním. Ovládacie prvky zo siedmej generácie sa buď kompletne presťahovali, alebo dostali stopku kvôli novému poňatia ovládania. Interiéru dominujú displeje, prostredníctvom ktorých budeme ovládať majoritu funkcií auta. Tvary palubnej dosky sú jednoduché, pripomínajú nedávno predstavený elektrický VW ID.3. 


Volant zjavne pochádza z Passatu. To napovedá, že nový Golf VIII môže prebrať mnohé pokrokové funkcie IQ. Drive, ktorými nový Passat disponuje. Volant modernizovaného Passatu je po prvýkrát kapacitný, to znamená že pri čiastočne autonómnych systémoch riadenia vodič nemusí volantom pohybovať, aby si mozog systémov uvedomil jeho prítomnosť. Nový VW Golf VIII chce byť najpokrokovejším autom nižšej strednej triedy s ohľadom na módnu konektivitu, multimediálne a bezpečnostné systémy. 

Nový VW Golf 8 budú predávať aj ako kombi, neskôr prídu na trh výkonové verzie s tradičným odznakom GTI a R.