Peugeot 2018 11 1140x190
Advertisement
Thumb s koda a touareg 058 Thumb s koda a touareg 062 Thumb s koda a touareg 063  1 Thumb s koda a touareg 054  1 Thumb s koda a touareg 056

Nový VW Touareg z Bratislavy do Pekingu

Prvý VW Touareg 3. generácie vyštartoval z Bratislavy do Pekingu, kde bude mať o 2 týždne svetovú 
premiéru.

So zamaskovaným vozidlom sa na 7.424 km dlhú trasu vydal známy vytrvalostný jazdec a držiteľ viacerých rekordov Nemec Rainer Zietlow. 

Touareg vyrábajú už od roku 2002 exkluzívne iba v bratislavskom závode VW. Zo Slovenska ho vyvážajú do celého sveta, pričom každé vozidlo je vyrobené špeciálne na objednávku. Jednotlivé autá pritom musia spĺňať zákaznícke aj technické požiadavky a normy jednotlivých trhov. Rôzne krajiny majú rôzne špecifikácie. Auto smerujúce do Ameriky sa preto líši od vozidla pre európskeho alebo čínskeho zákazníka. Touareg sa kvôli tomu v Bratislave vyrába vo viac ako 1 milión variáciách. Najväčší počet vozidiel tohto typu vyviezli do Nemecka, Číny, USA a Ruska. Existujú však aj krajiny kam putoval iba jediný Touareg, napríklad ostrovný štát Maurícius v Indickom oceáne. 

Touareg je v predaji od roku 2002. Jeho upravenú verziu vyrábali v Bratislave v rokoch 2006 až 2010. Potom nasledovala druhá generácia. Odľahčená o 200 kg a vybavená najmodernejšími technológiami sa stala najinovatívnejším vozidlom značky od jej vzniku. Touareg bol vôbec prvým modelom VW, ktorý dostal aj verziu Hybrid. Bratislavský podnik VW sa tak v apríli 2010 stal vôbec prvým koncernovým závodom, ktorý začal sériovo vyrábať vozidlá s hybridnou poháňacou sústavou. Z doterajších 2 generácií Touareg vyrobili v Bratislave takmer 1 milión vozidiel.