Hyundai rodina i30 1140x190
Thumb 39p Thumb 31p Thumb 32p Thumb 33p Thumb 34p Thumb 35p Thumb 36p Thumb 37p Thumb 38p Thumb 40p Thumb 41p Thumb 43p Thumb 44p

Obrazom: Na diaľnici pod Tatrami sa zrazilo až 50 áut (doplnené)

Reťazová havária sa stala vo veľmi nepriaznivom počasí.

Vo štvrtok ráno okolo šiestej hodiny sa na diaľnici D1 medzi Matejovcami a Jánovcami stala hromadná dopravná nehoda. Podľa pôvodných odhadov sa do nej zapliestlo 30 až 40 vozidiel. Polícia napokon zaevidovala 50 poškodených áut.

Záchranári ošetrili 24 zranených osôb. Niektoré z nich boli prevezené do okolitých nemocníc. Jeden muž sa zranil ťažko. Pre ostatné posádky havarovaných áut boli na mieste nehody pripravené hasičské autobusy a teplé nápoje. 

Záchrannú akciu ukončili okolo poludnia. Odstraňovanie následkov nehody stále trvá, komplikuje ju sneženie a silný vietor. Diaľnica pod Tatrami zostáva aj popoludní uzavretá v oboch smeroch.

Niekoľko menších kolízií polícia zaznamenala aj na obchádzkovej trase, ktorá vedie po ceste I/18. Cestári ju priebežne odhŕňajú a podľa aktuálnych informácií je prejazdná. Rátajte s kolónami.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti mechanizmy zimnej služby NDS na úseku D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom počas noci zo stredy na štvrtok najazdili 1500 kilometrov a spotrebovali 100 ton posypového materiálu.

Sypače s radlicami na odhŕňanie snehu vyrazili na diaľnicu už v stredu večer o devätnástej hodine a nepretržite do ranných hodín upravovali vozovku.

Ešte počas noci sa na 12 kilometrov dlhom úseku stali pre mimoriadne nepriaznivé počasie štyri dopravné nehody bez zranení. Vo štvrtok po 6:30 hod. sa stalo viacero dopravných nehôd, pri ktorých zasahovali záchranné zložky. Policajný zbor SR pre zlú viditeľnosť a dopravné nehody rozhodol o uzavretí úseku D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom.

Mechanizmy NDS sú neustále v pohotovosti, aktuálne je len na tomto 12 km dlhom úseku v teréne šesť sypačov s radlicami na odhŕňanie snehu. 

NDS mechanizmami pomáha aj Slovenskej správe ciest (SSC) pri údržbe cesty I/18 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom.

súvisiaci článok:

Sypače boli na diaľnici včas, podľa analytika ju mali hneď zavrieť