Peugeot suv 1200x90
Thumb 39p Thumb 31p Thumb 32p Thumb 33p Thumb 34p Thumb 35p Thumb 36p Thumb 37p Thumb 38p Thumb 40p Thumb 41p Thumb 43p Thumb 44p

Obrazom: Na diaľnici pod Tatrami sa zrazilo až 50 áut (doplnené)

Reťazová havária sa stala vo veľmi nepriaznivom počasí.

Vo štvrtok ráno okolo šiestej hodiny sa na diaľnici D1 medzi Matejovcami a Jánovcami stala hromadná dopravná nehoda. Podľa pôvodných odhadov sa do nej zapliestlo 30 až 40 vozidiel. Polícia napokon zaevidovala 50 poškodených áut.

Záchranári ošetrili 24 zranených osôb. Niektoré z nich boli prevezené do okolitých nemocníc. Jeden muž sa zranil ťažko. Pre ostatné posádky havarovaných áut boli na mieste nehody pripravené hasičské autobusy a teplé nápoje. 

Záchrannú akciu ukončili okolo poludnia. Odstraňovanie následkov nehody stále trvá, komplikuje ju sneženie a silný vietor. Diaľnica pod Tatrami zostáva aj popoludní uzavretá v oboch smeroch.

Niekoľko menších kolízií polícia zaznamenala aj na obchádzkovej trase, ktorá vedie po ceste I/18. Cestári ju priebežne odhŕňajú a podľa aktuálnych informácií je prejazdná. Rátajte s kolónami.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti mechanizmy zimnej služby NDS na úseku D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom počas noci zo stredy na štvrtok najazdili 1500 kilometrov a spotrebovali 100 ton posypového materiálu.

Sypače s radlicami na odhŕňanie snehu vyrazili na diaľnicu už v stredu večer o devätnástej hodine a nepretržite do ranných hodín upravovali vozovku.

Ešte počas noci sa na 12 kilometrov dlhom úseku stali pre mimoriadne nepriaznivé počasie štyri dopravné nehody bez zranení. Vo štvrtok po 6:30 hod. sa stalo viacero dopravných nehôd, pri ktorých zasahovali záchranné zložky. Policajný zbor SR pre zlú viditeľnosť a dopravné nehody rozhodol o uzavretí úseku D1 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom.

Mechanizmy NDS sú neustále v pohotovosti, aktuálne je len na tomto 12 km dlhom úseku v teréne šesť sypačov s radlicami na odhŕňanie snehu. 

NDS mechanizmami pomáha aj Slovenskej správe ciest (SSC) pri údržbe cesty I/18 medzi Popradom a Spišským Štvrtkom.

súvisiaci článok:

Sypače boli na diaľnici včas, podľa analytika ju mali hneď zavrieť