Peugeot 2008 05 2019 1140x190
Thumb 1p Thumb 4uaz Thumb 2uaz Thumb 3uaz Thumb 5uaz

Pápeža vozí ruský Uaz, ale iba v novom televíznom seriáli

Hlavnú automobilovú úlohu si zahrá upravený Uaz Pickup. Úlohy pápeža sa zhostil John Malkovich.

Ruský výrobca terénnych automobilov Uaz nedávno vstúpil na taliansky trh a pochváliť sa môže vskutku originálnou propagáciou. Z modelu Uaz Pickup vznikol nový Papamobil. Nevozí však pápeža Františka, ale jeho hereckého dvojníka.

Uaz sa objaví v pripravovanom seriáli "Nový Pápež" z produkcie spoločností HBO, Sky Italia a Canal+. Novinka nadviaže na populárny seriál Mladý Pápež z roku 2016. Režíruje ju Paolo Sorrentino.

Rusi prostredníctvom talianskeho importéra dodali Uaz Pickup s 2,7-litrovým atmosférickým benzínovým štvorvalcom. Motor okrem benzínu, dokáže spaľovať aj kvapalný ropný plyn (LPG). Úprava auta na filmový Papamobil sa uskutočnila priamo v Taliansku. Na ložnej ploche sa objavil červený obklad, schody pre pohodlnejšie nastupovanie a samozrejme priehľadná kupola. Uaz zdôrazňuje, že Pickup spĺňa emisnú normu Euro6.

Pápeža si v pripravovanom seriáli zahrá americký herec John Malkovich. Nakrúca sa v autentických prostrediach Vatikánu, vrátane balkóna Baziliky svätého Petra. Premiéra úvodnej časti seriálu Nový Pápež je naplánovaná na tohtoročnú jeseň.