Peugeot november 5008 1200x90

Aktuality, autosalóny, pohľad do zákulisia automobiliek, tajné projekty, domáci a zahraničný automobilový šport.

Kia

Thumb 11112 processed 640x420 Thumb 27599 large 11112

Peter Schreyer je novým prezidentom Kia

Značka Kia má prvýkrát v histórii prezidenta, ktorý je inej, ako kórejskej národnosti. Stal sa ním šéfdizajnér Peter Schreyer.

Schreyer doteraz okrem postu šéfdizajnéra, plnil aj funkciu výkonného viceprezidenta. Od budúceho roka sa stane jedným z troch prezidentov automobilky Kia. Jeho hlavnou úlohou však naďalej bude tvorba vizáže jednotlivých produktov.

Rodák z nemeckého Bad Reichenhall má veľkú zásluhu na posilnení imidžu značky Kia, najmä vďaka efektnému dizajnu. Schreyer sa narodil v roku 1953, vyštudoval priemyselný dizajn na univerzite v Mníchove a ešte pred skončením štúdia začal pracovať pre Audi. Koncernu VW Group ostal verný počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Medzi jeho najvýznamnejšie práce patrí vizáž prvej generácie Audi TT alebo VW Golf IV. Do Kie prestúpil v roku 2006 a odštartoval v nej doslova dizajnovú revolúciu. Jej charakteristickým rysom je takzvaný „tigrý nos“ na maske chladiča.

Ferdinand Piech, predseda dozornej rady Volkswagen Group, nedávno pre Automotive News uviedol, že nechať odísť Petera Schreyera ku konkurencii bola veľká chyba.