Peugeot 06 2019 promo 1140x190
Thumb 1p Thumb 2p

Peugeot 301 predviedol vynovený dizajn

Ako naznačujú špionážne fotografie z Číny, facelift sedanu je hotový.

Prešli už štyri roky, odkedy Peugeot odhalil vlastnú predstavu o cenovo dostupnom sedane. Relatívne veľké auto postavené na predĺženom podvozku malej Dvestoosmičky zaujalo aj u nás.

Spolu s úžitkovým Partnerom je to posledný Peugeot predávaný v Európe, ktorý má pod kapotou atmosférickú benzínovú jedna-šestku. Naftový variant jazdí vďaka nízkej hmotnosti auta za štyri litre nafty na sto kilometrov. 

Sedan stojaci na rozhraní medzi malými autami a nižšou strednou triedou sa aktuálne podrobil omladzovacej kúre. Fotografie modernizovanej verzie síce pochádzajú z Číny, ale môžeme očakávať, že sa objaví aj u nás.

Zatiaľ o nej vieme iba to, že dizajnéri doladili tvary prednej a zadnej časti podľa najnovších Peugeotov. Výraznejšia maska chladiča lemovaná chrómom, členité svetlomety a nový nárazník pripomínajú Peugeot 308. Z neho pravdepodobne pochádzajú spätné zrkadlá s integrovanými smerovkami. Vzadu sa decentne zmenila grafika koncových svetiel a nárazník obsahuje napodobeninu difúzora.

Do interiéru zatiaľ nevidno a pod kapotu tiež nie. Napokon, technika Peugeotu 301 sa zmenila nedávno, keď do platnosti vstúpila emisná norma Euro6. 

Benzínové motory 1,2 PureTech (60 kW/82 k) a 1,6 VTi (85 kW/115 k) boli upravené a turbodiesel 1,6 e-HDi nahradil nový 1,6 BlueHDi (73,5 kW/100 k), doplnený o vstrekovanie vodného roztoku močoviny do výfukových plynov.

Manuálne prevodovky sú päťstupňové rovnako, ako robotizované ústrojenstvo dostupné za príplatok pre benzínový trojvalec. Benzínový štvorvalec zasa môže spolupracovať aj so šesťstupňovým meničovým automatom.