Peugeot 06 2019 promo 1140x190

Peugeot vynechá jesenný autosalón vo Frankfurte

Svetové autosalóny nelákajú výrobcov áut tak, ako kedysi. Najnovšie Peugeot prostredníctvom svojho marketingového riaditeľa Guillaume Couzy oznámil, že značka na budúci rok vynechá jesenný autosalón vo Frankfurte.

Couzy vysvetlil, že Peugeot sa stále viac sústreďuje na takzvaný digitálny marketing. Svoje novinky chce prezentovať najmä cez elektronické médiá, na internete a cez sociálne siete, ktoré dokážu problížiť automobil rôznym typom ľudí.

Výdavky francúzskej značky na digitálny marketing v ostatných rokoch stúpli z 15 na 30 percent. Peugeot chce do konca tohto desaťročia investovať až polovicu peňazí určených na propagáciu práve do digitálneho marketingu. Couzy ďalej oznámil, že značka sa chce sústrediť na podujatia, kde si potenciálny zákazník môže auto hneď aj vyskúšať.

Rozhodnutie automobilky nezúčastniť sa v roku 2017 frankfurtského autosalónu podporil pomerne malý, 1,7-percentný podiel na nemeckom automobilovom trhu.

Peugeot nie je jediný, stále viac automobiliek si vyberá, ktoré autosalóny absolvuje a ktoré nie. V rámci Európy sa do nemilosti dostávajú najmä jesenné výstavy - Paríž a Frankfurt. Napríklad Ford, Mazda, Volvo alebo Rolls-Royce vynechali tohtoročný autosalón v Paríži. Výhodnú pozíciu obľúbenej výstavy má naďalej jarná Ženeva. 

Účasť na autosalóne rozhodne nie je lacná záležitosť. Ako informoval francúzsky magazín Argus, parížske výstavisko Porte de Versailles si počas Mondial de l'Automobile pýta za jeden meter štvorcový výstavnej plochy 175 eur. Ešte treba navrhnúť, doviezť a zmontovať expozíciu, zaplatiť personál, stravu,...

S rastúcim množstvom zábavnej elektroniky na palube áut, niektoré značky kombinujú účasť na autosalóne s prezentáciou na niektorom z veľtrhov spotrebnej elektroniky (Barcelona, Las Vegas).