Peugeot novy508sw ppc adform 4 970x250
Thumb skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 3 Thumb skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 4 Thumb skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 1 Thumb skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 2 Thumb skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 5 Thumb skoda kamiq monte carlo autozurnal.com 6

Po Scale prichádza aj Škoda Kamiq Monte Carlo

Po nedávno odhalenej Scale v imidžovej verzii prichádza aj nový crossover s rovnakým technickým základom, Škoda Kamiq Monte Carlo. Značka ho ukáže na autosalóne vo Frankfurte 2019 už o týždeň. Následne ho začnú predávať. Ceny zatiaľ nepoznáme.

Prečítajte si tiež: 
Autosalón Frankfurt 2019: Prehľad najväčších noviniek

kamiq Monte Carlo 2020
Kamiq Monte Carlo bude po Yeti druhým SUV/crossoverom, ktorý príde v konkrétnej imidžovej verzii. Tak ako pri Scale, aj tu budú hrať prím čierne doplnky karosérie, odlíšenie nájdeme aj v interiéri a dôležitá je taktiež bohatšia štandardná výbava. Verzia Monte Carlo má odkazovať na úspechy Škody v legendárnej rally.

Kamiq Monte Carlo po vzore Scaly

Hlavnou doménou dizajnových zmien sú čierne lakované doplnky karosérie, ktoré Kamiqu dávajú "športovejší" vzhľad a väčšie odlíšenie. Pod kapotou zmeny nečakajte, aj Monte Carlo bude jazdiť rovnako ako štandardný Kamiq a preberie taktiež paletu motorov. Maska chladiča dostala čierne lakované olemovanie, v rovnakom prevedení sú aj vonkajšie spätné zrkadlá, predný spodný spojler, prahy, difúzor zadného nárazníka a taktiež nápis Škoda na zadnom veku kufra, ktorý nahradil donedávna používané logo s okrídleným šípom.

Kamiq Monte Carlo

Vnútro zdobia športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy a špeciálnym poťahom Monte Carlo. Volant dostal perforovaný kožený poťah a červené kontrastné obšitie, ktoré sa objavuje aj na radiacej páke (voliči automatickej prevodovky) a na rukoväti ručnej brzdy. Výduchy ventilácie dostali chrómový dekor a nechýbajú tiež hliníkové pedále. Podľa šéfdizajnéra Škody, Olivera Stefaniho, spomenuté zmeny "posilňujú charakter Škody Kamiq a lákajú mladšie cieľové skupiny zákazníkov".

Ponuka motorov bude stará známa zo štandardnej verzie Kamiqu. Základom bude trojvalcový turbobenzín 1,0 TSI (70 kW/95 k a 85 kW/115 k verzie), väčší benzínový motor bude štvorvalec 1,5 TSI (110 kW/150 k). Turbodiesel zastúpi štvorvalec 1,6 TDI (85 kW/115 k).