191 19 hyund kampan tucson nline 1140x190px
Thumb bmw land cruiser autozurnal.com 2 Thumb bmw land cruiser autozurnal.com 3 Thumb bmw land cruiser autozurnal.com 1

Postaví BMW svoj vlastný Land Cruiser?

Ak sa vám zdá titulok tohto článku prinajmenšom čudný, vedzte, že sa v budúcnosti môže stať skutočnosťou. Podľa japonského automagazínu MacX sa BMW chystá postaviť veľké SUV s offroadovými génmi na báze novej generácie legendárnej Toyoty Land Cruiser.

Prečítajte si tiež:
Koniec SUV mánie v Nemecku? Politici ich chcú obmedziť!

Ak sa fámy zakladajú na reálnych základoch spolupráce BMW a Toyoty, novinka by mala byť schopnejším offroadom, ako nedávno predstavené mastodontné BMW X7.

Nové schopné SUV/offroad BMW?

BMW a Toyota spolupracovali pri uvedení novej Toyoty Supra. Platformu a motor pre nové kupé dodalo práve BMW Z4, aj keď ľudia z Toyoty nemajú radi, ak sa o novej Supre hovorí ako o "japonskom Z4". Teraz by sa karta mala obrátiť a platformu pre nové SUV, schopné vyraziť aj do náročnejšieho terénu, majú dodať Japonci. Tvrdí to japonský automagazín MacX podľa nemenovaných zdrojov blízkych automobilke. Povesti môžu byť založené na reálnych základoch, no taktiež môže ísť o falošnú správu.

Každopádne je známe, že zákazníci BMW z oblastí ako Rusko alebo Stredný východ žiadajú schopné SUV/offroad, ktoré by zvládlo viac, ako nedávno predstavené luxusné BMW X7. Predsa, to tu nie je pre zvládanie náročnejšieho terénu, ale gro majiteľov ho bude používať len na kvalitných spevnených cestách. Novinka by teda mala byť BMW so všetkým, čo k tomu patrí, no zároveň nezabudnúť na offroadové korene.  Postaviť offroad od podlahy znamená vysoké finančné náklady, spolupráca s Toyotou by pre BMW bola výhodou. A platforma legendy Land Cruiser je na to ako stvorená. BMW pridá viac luxusného pozlátka, a nový model, ktorý sa bude odlišovať od ostatných X modelov, je na svete. 

BMW Land Cruiser
Musím ešte raz pripomenúť, že môže ísť len o fámu a senzáciu. No na druhej strane, v dobe zdieľania platforiem a spoluprác medzi značkami, ktoré donedávna patrili medzi najväčších rivalov, nie je zdieľanie technického základu pre dobré SUV/offroad nereálne. A nezabúdajme, že veľký konkurent Mercedes-Benz svoje Géčko má.... Uvidíme, čo bude ďalej a ako situáciu okomentujú zástupcovia BMW a Toyoty.